1. Новини Закарпаття
  2. >

Міноборони про облік військовозобов'язаних за кордоном: «Після обліку ми пропонуємо їм різні опції, що мотивують»

27.12.2023 20:46 Влада Актуально

Міноборони знає, скільки військовозобов'язаних перебувають в Україні, а скільки — за кордоном.

Міноборони знає, скільки військовозобов'язаних перебувають в Україні, а скільки — за кордоном.

В Україні хочуть провести облік військовозобов'язаних громадян, які виїхали за кордон.
Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров в ефірі інформаційного телемарафону.
За його словами, Міністерство оборони консолідувало всі бази даних і знає, скільки військовозобов'язаних перебувають в Україні, а скільки — за кордоном.

«По-перше, ми хочемо зробити облік цих людей, ми просто закликаємо їх пройти облік. По-друге, так, після обліку ми пропонуємо їм різні опції, мотивуючі… Ми запропонуємо рекрутинг, де можна обрати спеціальність. Після цього людина може бути впевнена, де та з ким буде служити», — пояснив він.

Умєров додав, що питання можливого обмеження прав таких людей розглядається, проводяться консультації з правоохоронцями та Мін'юстом.

«Але, як я сказав, фокус не на те, як покарати людину, а як зробити це з честю і надати всі можливості, для того, щоб у військовослужбовця було право… Які категорії обмежень будуть запроваджені - це вже колективне рішення. І пропустить це Верховна Рада чи ні, буде залежати від голосування», — зазначив міністр.

В листопаді ЗМІ повідомляли, що з початку повномасштабного вторгнення рф кордони сусідніх країн нелегально перетнули близько 19 740 українців. Ще 21 113 людей затримали на кордоні.

У Державній прикордонній службі повідомляли, що з країни щодня виїжджає близько шести тисяч чоловіків призовного віку. Водночас близько 100 людей отримують відмову у перетині державного кордону.

Читайте також: Хтось виїхав законно, а хтось “тихцем”: чи має Україна дані про чоловіків призовного віку за кордоном

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!