1. Новини Закарпаття
 2. >

Демобілізація захисників: право на звільнення зі служби хочуть надати кільком категоріям військовослужбовців

21.12.2023 21:05 Влада ВАЖЛИВО

Більшість військовозобов’язаних служать без відпусток уже майже два роки.

Більшість військовозобов’язаних служать без відпусток уже майже два роки.

У Верховній Раді України розглядаються законопроєкти про демобілізацію військовослужбовців. Документи передбачають надання права на звільнення від служби деяким категоріям громадян. На сьогоднішній день підстав для демобілізації військові практично не мають, тому багато хто з них служить без відпусток уже майже два роки, пише портал "PRO ГРОШІ".

Автори першого законопроєкту пропонують можливість демобілізації для двох категорій військовослужбовців:

  Звільнених з російського полону і тих, хто не захотів продовжувати військову службу; Ті, що мають іноземні громадянства та проходять військову службу за контрактом у ДПСУ, НГУ або Збройних Силах України.

  1. Звільнених з російського полону і тих, хто не захотів продовжувати військову службу;
  2. Ті, що мають іноземні громадянства та проходять військову службу за контрактом у ДПСУ, НГУ або Збройних Силах України.

  Також у цьому документі пропонується залишити право на відстрочку українцям, які навчаються на денній чи дуальній формах та отримують другу вищу освіту; зобов'язати призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які залишили своє місце проживання, протягом 7 днів з дати постановки на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у ТЦК за місцем перебування на обліку ВПО; узаконити відпустки та ротацію для відпочинку та відновлення боєздатності для військових не пізніше ніж через три місяці їхньої безперервної участі в активних бойових діях.

  Цей законопроєкт лише розглядається, і поки що невідомо, коли буде винесено на голосування.

  Ще один проект закону про демобілізацію (зміни до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу") подав до Верховної Ради депутат Олексій Гончаренко. У ньому нардеп пропонує демобілізувати контрактників, які відслужили 18 місяців.

  Цей документ також передано на розгляд профільного комітету.

  Читайте також: Війна може вийти за межі України: генерал ЗСУ висловився про нову загрозу

  Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!