1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті прийняли головний фінансовий документ: відомо яким буде бюджет 2024 року

21.12.2023 13:50 Влада ВАЖЛИВО

Щойно депутати Закарпатської обласної ради схвалили проект бюджету Закарпаття на 2024 рік.

Щойно депутати Закарпатської обласної ради схвалили проект бюджету Закарпаття на 2024 рік.

В обласному бюджеті на наступний рік 60% від наявного для розподілу ресурсу спрямовується на ЗСУ, сектор безпеки й оборони та видатки, пов’язані з ліквідацією збройної агресії РФ.
Про це повідомив у Фейсбуці голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

"Скеровуємо на ці потреби понад 200 млн грн, що становить майже 60% від усього наявного ресурсу (за винятком захищених статей бюджету – виплату зарплат медикам, освітянам, працівникам культури та інших комунальних установ)", - повідомив він.

За словами Микити, це один із найбільших показників серед усіх областей країни, попри те, що Закарпаття - один із найменших регіонів та має чи не найменший бюджет за обсягом.

"Для захисників це означає ще більше дронів, пікапів, командно-штабних машин, спецзасобів та необхідної інфраструктури. Створюємо сучасний осередок реабілітації, фінансуємо соціальні програми для військовослужбовців і членів їхніх родин та багато іншого", - додав Микита.

У 2024 році обласний та бюджети громад Закарпаття передадуть до державного бюджету для потреб оборони близько 3 млрд грн військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

За даними пресслужби відомства,  бюджет складає 2,1 млрд гривень і, у порівнянні з минулим роком, зменшився на 9,2%. 

По галузям життєдіяльності краю найбільше коштів передбачено на освіту. На другому місці — соцзахист, культура та охорона здоров’я.  

Разом з тим, у 2024 році, за словами директора Департаменту фінансів Закарпатської ОВА Петра Лазаря, область не отримає близько 1,5 мільярда гривень, які могли надійти від військового ПДФО. 

На фінансування 57 обласних програм у галузі безпеки, освіти, охорони здоров’я, спорту, соцзахисту та інших напрямках у обласному бюджеті-2024 передбачено 346,7 мільйонів гривень.

Читайте також: Ситуація в конфесіях і безпекові питання: губернатор зібрав представників релігійних організацій Закарпаття (ФОТО)