1. Новини Закарпаття
  2. >

Нова індексація за балами: в Україні запроваджують нову систему індексації пенсій, — Шмигаль

23.09.2023 22:30 Влада ВАЖЛИВО

Прем'єр розповів, як пенсіонерам рахуватимуть бали.

Прем'єр розповів, як пенсіонерам рахуватимуть бали.

В Україні, незважаючи на війну, наступного року має відбутися індексація пенсій. Однак цього разу і надалі буде застосовано новий механізм нарахування виплат. В його основі будуть бали, зароблені пенсіонерами, пише  Obozrevatel.

Про те, як відбуватиметься нарахування балів, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Індексація пенсії за допомогою балів буде справедливішою, ніж та, що існує зараз. Адже сьогодні, незважаючи на щорічну індексацію пенсій, розрив між виплатами "молодих" і "старих" пенсіонерів зростає з року в рік. Таким чином, людина, яка вийшла на пенсію давно, маючи однаковий стаж роботи та обіймаючи під час роботи ту саму посаду, отримує набагато менше, ніж її молодший колега, який вийшов на пенсію нещодавно.

Це викликає чимало справедливих нарікань із боку "літніх" пенсіонерів. В уряді вирішили покінчити з цією проблемою раз і назавжди. Новий механізм індексації дозволить усунути цю різницю. Тим, хто вийшов на пенсію давно, підтягнуть виплати до розміру пенсій їхніх молодших колег.

Як впливатимуть на пенсію бали, зароблені пенсіонером

Тут одразу слід зауважити, що дива не станеться: пенсіонери, які свого часу отримували невисоку зарплату, матимуть і невисоку пенсію. Але все ж таки, ця пенсія стане вищою і наблизиться до тієї, що отримують нові пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок з такої ж посади і з таким же стажем.

Денис Шмигаль роз'яснив, як нараховуватимуться бали. За кожного пенсіонера щомісяця сплачують страховий внесок із його зарплати. Розмір страхового внеску залежить від розміру офіційної заробітної плати.

"Якщо ви сплачували внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримуєте 10 балів. Вище за середню по країні отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше за середню – 8 балів", – роз'яснив прем'єр-міністр.

Ці бали щорічно враховуватимуться під час індексації. Але їх щороку будуть застосовувати до нової середньої зарплати, яка буде актуальною на час індексації.

"Так зробимо солідарну пенсійну систему, захищеною від інфляції та девальвації", – підсумував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні місцевій владі дозволили користуватися мовами нацменшин.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям