1. Новини Закарпаття
  2. >

Воєнний стан та мобілізацію продовжено: що варто знати

27.07.2023 15:49 Влада Актуально

Продовження воєнного стану підтримали 347 народних депутатів, а мобілізації — 334. Це вже восьме продовження з початку повномасштабного вторгнення росії.

Продовження воєнного стану підтримали 347 народних депутатів, а мобілізації — 334. Це вже восьме продовження з початку повномасштабного вторгнення росії.

Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб — до 15 листопада 2023 року.

Про таке повідомляють народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк із сесійної зали, пише Громадське.юа

Це означає, що парламентських виборів, які заплановані в Україні на кінець жовтня, не буде.

Такі рішення вже ухвалювали 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада 2022 року, а також 7 лютого та 2 травня 2023-го.

Воєнний стан — що варто пам'ятати?

Під час воєнного стану в країні можуть обмежувати свободу руху громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Окрім того, можуть запровадити трудову повинність чи обов’язкові суспільно корисні роботи, або ж примусове відчуження приватного майна. Також можливий перехід різних установ та організацій усіх форм власності на роботу на користь оборони.

До слова, можлива заборона діяльності певних політичних партій чи громадських об’єднань, які ведуть роботу проти незалежності України.

Під час воєнного стану неможливо припинити повноваження президента, Верховної Ради, уряду, судів, омбудсмена та деяких інших органів влади. Не можна внести зміни до Конституції та провести вибори.

Згідно із законом, під час воєнного стану влада й військове командування мають право перевіряти документи, оглядати речі, багаж, вантаж, транспорт і приватне майно.

Також в Україні можуть забороняти проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій та інших масових заходів. Може обмежуватися право на вільне пересування.

Нагадаємо, На Закарпатті прокуратура конфісковує земельні ділянки: відома причина

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Кого мобілізують у лютому і куди відправлять: що потрібно знати чоловікам
Читайте на ГК:Нацбанк здивував оптимізмом: що чекає українців у 2025-2026 роках