1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада змінила закон про звільнення під час війни: кого можуть звільнити за новими підставами

03.08.2022 22:52 Влада ВАЖЛИВО

У цей нелегкий час люди, котрі мають роботу відчайдушно за неї тримаються, адже це гарантія того, що вони матимуть хоч якісь кошти на життя.

У цей нелегкий час люди, котрі мають роботу відчайдушно за неї тримаються, адже це гарантія того, що вони матимуть хоч якісь кошти на життя.

Верховна рада внесла зміни до законодавства щодо оптимізації трудових відносин. Для роботодавців збільшився перелік підстав для звільнення працівників під час воєнного стану.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства економіки України.

Рада змінила Кодекс законів про працю та запровадила нову підставу для звільнення з ініціативи роботодавця. Під час воєнного стану працівника можуть звільнити через неможливість забезпечення його роботою, визначеною трудовим договором, у зв'язку зі знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

У Міністерстві економіки зазначають, що обов'язковою умовою для звільнення з цієї підстави має бути обґрунтована неможливість забезпечувати працівника роботою. У відомстві повідомили:

"Вважаємо за доцільне роботодавцеві з метою мінімізації в майбутньому конфліктів та трудових спорів перед прийняттям рішення щодо застосування зазначеної норми забезпечити проведення консультацій з представниками працівників (наприклад, щодо неможливості забезпечення в подальшому роботою внаслідок знищення майна)"

Зазначається, що при розірванні трудового договору через знищення виробничих потужностей працівнику виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Читайте також: “Нікуди не подінеться”: НБУ спрогнозував, яка інфляція чекає на українців 

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям