1. Головна
  2. >
  3. Влада

Орбан вважає, що Україна має право захищатися від РФ, але їй не дають великих шансів на перемогу

0 Влада Угорщина

Угорський прем'єр Віктор Орбан зробив резонансу заяву щодо війни в Україні

Орбан вважає, що Україна має право захищатися від РФ, але їй не дають великих шансів на перемогу

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан зробив резонансу заяву щодо війни в Україні. Глава уряду Угорщини вважає, що Україна має право захищатися від Росії, але їй не дають великих шансів на перемогу, повідомив 24 канал із посиланням на Telex.

Прем'єр-міністр Угорщини заявив, що рішення уряду України про рішення захищатися від російської агресії – не можна ставити під сумнів. При цьому він сказав, що в України мало шансів на перемогу.

Якщо уряд вирішив боротися, це рішення не можна ставити під сумнів, навіть якщо букмекери не дають великих шансів на перемогу, – заявив Орбан.

Угорський прем'єр, який є другом президента Росії Володимира Путіна, розкритикував санкційну політику Євросоюзу щодо росіян. На думку Орбана, у Європі майже ніхто "не говорить голосом миру".

Прем'єр-міністр Угорщини вважає, що санкції проти Росії зруйнують економіку Європи. Відтак, Орбан наголосив, що потрібно фінансувати мир.

"Ми маємо фінансувати мир, а не війну. Якщо вони (ЄС – 24 канал) продовжать політику санкцій, то зруйнують усю європейську економіку. Єдине, про що говорить угорський уряд, то це про те, що треба фінансувати мир, а не війну. Ніхто не зацікавлений у тому, щоб вся Європа збанкрутувалась", – сказав угорський прем'єр.

Він вважає, що Європейський Союз повинен змінити політику щодо війни України з Росією. За його словами, Євросоюз услід за нафтовим ембарго запровадять обмеження на газ, що "матиме серйозні наслідки".

Водночас Орбан, який нещодавно виграв вибори в Угорщині, сказав, що війна в Україні лише частково веде до зростання цін. Натомість головна причина інфляції –

Нагадаємо, Угорщина допомагає гуманітарною допомогою Україна та приймає біженців з нашої країни. Угорські благодійні служби розвезли по країні понад 40 каміонів гуманітарки. У тому числі понад 48 тисяч кілограмів продуктів для дорослого населення, більше 3 тисяч - дитячого харчування, 17 тисяч -  засобів особистої гігієни тощо. Також оставили в Бучу 10 потужних генераторів для забезпечення безперебійного водо- і енергопостачання, - розповів Янош Геревич, очільник Українського відділення екуменічної служби допомоги Угорщини.

Водночас Будапешт перешкоджає військовій допомозі Україні. Зокрема, Угорщина заборонила транспортувати своєю територією зброю, яку країни Заходу надають Україні. Також угорський уряд блокував 6 пакет санкцій проти Росії через нафтове ембарго. Через Угорщину ЄС запровадив неповне нафтове ембарго: досі можна купувати трубопровідну нафту.

Читайте також: