1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

На Закарпатті побував держсекретар Угорщини

413 Без кордонів Угорщина

Трістан Азбей цікавився насамперед справами переселенців.

Після перетину кордону посадовець зупинився у Сюрте, де ознайомився з підготовкою продуктових пакетів для біженців зі Сходу. В Мукачеві мав розмову з учасниками програми Hungary Helps (“Угорщина допоможе”). У Гаті зустрівся з дітьми переселенців, яким роздав дарунки. У Берегові оглянув кімнати гуртожитку ліцею ЗУІ, де зараз мешкають тимчасово переміщені особи. 

Найбільш змістовна розмова відбулася в офісі Українського відділення екуменічної служби допомоги Угорщини. Очільник підрозділу Янош Геревич детально розповів, яку нагальну поміч надає благодійна організація нужденним Закарпаття і в цілому України, тепер концентруючись в першу чергу на переселенців.

“Ми розвезли по країні понад 40 каміонів гуманітарки,- ділиться з Голосом Карпат керівник.- У тому числі понад 48 тисяч кілограмів продуктів для дорослого населення, більше 3 тисяч - дитячого харчування, 17 тисяч -  засобів особистої гігієни тощо. Буквально днями попри це доставили в Бучу 10 потужних генераторів для забезпечення безперебійного водо- і енергопостачання.”

Нині відділення обслуговує нужденних з понад 200 населених пунктів. Відчутну допомогу  цьому надає Угорщина. Держсекретар та члени його делегації відвідали складські приміщення ЕСДУ, де зараз зберігається близько 40 тонн гуманітарки, переважна більшість якої надійшла з Угорщини. Логіст Денис із Дніпропетровщини розповів, як вони формують пакети допомоги, враховуючи стать, вік, потреби і т.ін.

Трістан Азбей подякував усьому колективу відділення, особисто його керівнику Яношу Геревичу за самовіддану працю й запевнив, що його країна й надалі надаватиме посильну поміч закарпатцям та прибулим сюди переселенцям.

Після зустрічі в екуменічній службі держсекретар мав також розмову з керівником баптистської організації Чабою Надєм, побував у одній з родин, що сповідують цю віру, познайомився із процесом випікання хліба в пекарні дияконічної служби реформаторської церкви Закарпаття, обмінявся думками з її керівником Бейлою Надєм.

Високопосадовця в поїздці по області супроводжував Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкоі. 

Нагадаємо: Угорські байкери привезли гумвантаж у Закарпатську область (ВІДЕО)