1. Новини Закарпаття
  2. >

Для громад Закарпаття оновили розрахунок освітньої субвенції на 2022 рік (ДОКУМЕНТ)

05.01.2022 18:26 Влада Голос Карпат

Мова йде про коефіцієнт приведення кількості ставок педагогічного персоналу (крім учителів), який враховують у розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Мова йде про коефіцієнт приведення кількості ставок педагогічного персоналу (крім учителів), який враховують у розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Як повідомляє журналістка Олена Мудра посилаючись на відповідь Закарпатської облдержадміністрації, коефіцієнт оновили для Берегівської, Виноградівської, Хустської та Ужгородської міських територіальних громад. У бюджетах цих громад у 2021 році спостерігалась незабезпеченість освітньою субвенцією для виплати заробітної плати. У кінці року це призвело до дефіциту та виникнення заборгованості по зарплаті, яку покрили з державного бюджету.

"Також інформуємо, що коефіцієнт приведення кількості ставок педагогічного персоналу (крім учителів) на 2022 рік оновлено для всіх територіальних громад. Зокрема, для Хустської територіальної громади коефіцієнт становить 0,48, Виноградівської та Берегівської територіальних громад – 0,43, Ужгородської територіальної громади – 0,23 проти затвердженого у 2021 році значення коефіцієнта 0,199, що суттєво покращує ситуацію із забезпеченістю місцевих бюджетів коштами освітньої субвенції", - йдеться у відповіді ОДА.

Одним із факторів ризику виникнення недостатності обсягу освітньої субвенції у місцевих бюджетах в облдержадміністрації називають функціонування малокомплектних шкіл з низькою наповнюваністю класів учнями, що тягне за собою також надлишкове утримання фактичних ставок педагогічних працівників.

Кожна із вищезгаданих міських громад області по-своєму намагалась впоратись із наслідками незабезпеченості освітньою субвенцією у 2021 році. Десь цю різницю покривали з місцевого бюджету, десь оптимізовували освітні заклади та проводили тарифікацію, а десь просили допомоги від держави.

Берегівська міська громада

У Берегівській громаді 27 закладів загальної середньої освіти. Освітня субвенція у 2021 році становила 130 млн. гривень (+залишок 1,6 млн.).

Незабезпечена потреба на початок 2021 року становила 6,6 млн., на півріччя 4,7 млн. і була усунута до кінця року шляхом оптимізації закладів та проведенням тарифікації.

З місцевого бюджету на оплату праці освітянам кошти у минулому році не виділяли. Преміювали освітян за кошти освітньої субвенції на суму 4,3 млн. гривень.

Освітня субвенція на 2022 рік – 143,3 млн. гривень.

Виноградівська міська громада

У Виноградівській громаді 23 заклади загальної середньої освіти. Освітня субвенція у 2021 році становила 180,4 млн. гривень (+залишок 14,2 млн.).

Незабезпечена потреба на початок 2021 року становила 22,2 млн., на півріччя 7,8 млн., на кінець року 7,8 млн. гривень. Ці 7,8 млн. – фактичний борг по зарплаті, який покрили за рахунок резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету.

З місцевого бюджету на оплату праці освітянам додатково до освітньої субвенції виділили 5,6 млн. гривень. Преміювали освітян напередодні Дня вчителя за кошти освітньої субвенції у розмірі 1,5 млн. гривень.

Освітня субвенція на 2022 рік – 214 млн. гривень.

Хустська міська громада

У хустській міській громаді 33 заклади загальної середньої освіти. Освітня субвенція у 2021 році становила 236,8 млн. гривень (+залишок 1,8 млн.).

Незабезпечена потреба на початок 2021 року становила 10 млн., на півріччя 14,1 млн., на кінець року 15,9 млн. гривень. Ці 15,9 млн. – фактичний борг по зарплаті, який покрили за рахунок резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету.

З місцевого бюджету на оплату праці освітянам кошти у минулому році не виділяли. Преміювали освітян за кошти освітньої субвенції на суму 4,3 млн. гривень.

У Хустській міській раді пояснюють, дефіцит заробітної плати в освітній галузі виник у зв’язку із недосконалості формули розподілу освітньої субвенції, збільшенням фінансового навантаження на місцевий бюджет. Рішенням для ситуації з дефіцитом бачать, зокрема, удосконалення формули розподілу освітньої субвенції. Що, власне, і відбулось.

Освітня субвенція на 2022 рік – 304,2 млн. гривень.

Ужгородська міська громада

В Ужгородській громаді 27 закладів загальної середньої освіти. Освітня субвенція у 2021 році становила 263,9 млн. гривень (+залишок 1 млн.).

Незабезпечена потреба у 2021 році становила понад 70 млн. гривень. Її повністю покрили з місцевого бюджету.

Преміювали ужгородських вчителів за рахунок місцевого бюджету (9,7 млн.) та освітньої субвенції (2,5 млн.).

Освітня субвенція на 2022 рік – 299 млн. гривень.

 

Нагадаємо, у Виноградові кожен працівник міської ради “під ялинку” отримав по 10 000 гривень.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська