1. Новини Закарпаття
  2. >

«Заборонити скорочення посад медичних працівників»,- пропозиція щодо реформування медицини Закарпаття

26.10.2021 14:14 Влада

Обласна рада не відмовилася від реформування медичної галузі, а лише взяла паузу для доопрацювання проекту рішення про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.

Обласна рада не відмовилася від реформування медичної галузі, а лише взяла паузу для доопрацювання проекту рішення про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я.

Як повідомляє пресслужба Закарпатської облради, про це йшлося сьогодні, 26 жовтня на постійній комісії з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС.

Ішлося, зокрема про те, що Закарпатська обласна рада у комунікації з МОЗ та Департаментом охорони здоровֹ’я ОДА дійшли висновку про те, що медичну галузь Закарпаття таки потрібно реформувати.

У той же час депутатський корпус облради вважає, що проект рішення про об’єднання 15 медзакладів у одну установу є недоцільним.
Тому комісія рекомендувала доопрацювати проект рішення і внести його до розгляду на наступних пленарних засіданнях 4-ї сесії.
Щодо власне реформування, заступник голови облради Василь Іванчо висловив пропозицію: під час майбутнього об’єднання комунальних медичних закладів ради заборонити скорочення посад медичних працівників.
Відтак, депутатський корпус і керівництво облради вважає, що реформування галузі має базуватися на двох речах — збільшена зарплата лікаря і задоволений від отриманих медпослуг пацієнт. Зокрема, має бути фідбек від пацієнта про це.
Член комісії Ольга Олексик у процесі засідання висловилася про те, що пропонований проект рішення зачіпає болючі теми закарпатської медицини, тому потребує перегляду. Вона також додала, що серед закладів, які пропонується об’єднати — не всі є неспроможними.


«Покращення надання медичних послуг та належні умови праці для лікарів мають стати пріоритетом усіх змін у медичній галузі, — резюмував засідання очільник облради.

У засіданні також взяли уасть члени комісії Федір Яринич, Ярослав Шукаль, Олександр Антал та представники окремих комунальних медзакладів обласної ради.

Нагадаємо, «У медсестер 5 тисяч грн, а в головлікаря – 70»: чому реорганізовують систему охорони здоров’я на Закарпатті 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська