1. Новини Закарпаття
  2. >

«У медсестер 5 тисяч грн, а в головлікаря – 70»: чому реорганізовують систему охорони здоров’я на Закарпатті (ВІДЕО)

22.10.2021 21:30 Суспільство ВАЖЛИВО

Проєкт щодо рішення реорганізації медичних закладів Закарпаття не залишив байдужим ані медиків, ані пацієнтів. Журналісти дізнавалися, що ж передбачає проект реорганізації?

Проєкт щодо рішення реорганізації медичних закладів Закарпаття не залишив байдужим ані медиків, ані пацієнтів. Журналісти дізнавалися, що ж передбачає проект реорганізації?

У Закарпатській облраді зазначають, що можливому  об’єднанню закладів ОЗ передували ряд чинників.

Крім того, у комунальних лікарнях дисонанс у зарплатах керівників медзакладів порівняно з іншими працівниками. Є випадки, коли медсестра отримує 5-7 тисяч гривень, а платня головного лікаря сягає 70-80 тисяч. При цьому закарпатці не надто задоволені рівнем медицини. Кажуть, доводиться стояти у чергах, а ряд обстежень коштують недешево.

Лікарі ж хвилюються за втрату роботи, кажуть бояться, що при такій реорганізації більшу частину з них просто звільнять.

В обласній раді заспокоюють, скорочення медичного персоналу не торкнеться. Та можуть оптимізувати адміністративно-технічне обслуговування лікарень.

Результати схожої реформи медичної галузі на Закарпатті вже є. Яскравий приклад цьому – Мукачево, яке нині МОЗ України ставить за зразок по результатах медреформ.

Хоча реалізація рішення щодо реформування медицини у Мукачеві давалася не легко, його результати стали вартими докладених міською владою зусиль.

Проєкт рішення не остаточний, і не виключено, що члени профільних комісій внесуть правки. Та, в обласній раді кажуть – так чи інакше на медицину Закарпаття чекають суттєві зміни, аби медзаклади мали змогу надавати якісні послуги і забезпечувати належними умовами праці кожного працівника, аби скоротити кількість охочих працювати за кордоном.

Детальніше - у сюжеті "ПК".

Читайте на ГК:У мережі розповіли про закарпатських бокорашів на Чорній ріці (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Закарпатській обласній інфекційній лікарні не вистачає кисню для хворих на коронавірус (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Без снігу: синоптики дали прогноз на новорічні свята
загрузка...