1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Депутати б’ють на сполох: усі громади Берегівського району – не спроможні

16.08.2021 20:59 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Усі 10 громад, у т.ч. Виноградівська, є дотаційними і не мають під собою належного економічного підґрунтя.

Усі 10 громад, у т.ч. Виноградівська, є дотаційними і не мають під собою належного  економічного підґрунтя.

Про це йшлося на засіданнях комісій Берегівської районної ради, які передували висловленню недовіри голові РДА Ігореві Вантюху двома третинами голосів.

Зокрема, депутати зазначили, що змушені черпати інформацію не з комунікації з РДА, а з «Порталу спроможності громад» на платформі “Децентралізація”. Саме там є інформація за 2020 рік, згідно з якою Берегівська, Косоньська громади мають показник 0,75, Виноградівська 0,73, а Кам'янська ТГ - взагалі 0,17, Королівська 0,20, Пийтерфолвівська 0,26, Вилоцька 0,28, Батівська 0,31, Великоберезька 0,35 і Великобийганська 0,43. При “показнику норми” 1,1 і більше – це фактично вказує, що  у Берегівському районі всі громади є дотаційними. Якою є ситуація, станом на перше півріччя 2021 року – взагалі невідомо.

Крім того, у 2021 році з розрахунку на 1 жителя упали надходження до місцевих бюджетів ТГ, а саме: акцизу, єдиного податку, плати за землю тощо.

Така аналітика не може не хвилювати депутатський корпус районної ради, а виправлення ситуації можливе лише терміновим вжиттям з боку РДА, райради та громад комплексу невідкладних заходів по встановленню причин такого стану надходжень податків і зборів та організацією ефективних заходів по контролю за надходженнями коштів до місцевих бюджетів… На жаль, у зв’язку з відсутністю звіту голови РДА, у депутатів немає можливості проаналізувати цей напрямок роботи, а обговорювати ці питання за результатами роботи за 2021 рік було б вже запізно.

Районні депутати також зауважили, що не отримали від голови Берегівської РДА й інформації про роботу із залученням коштів з ДФРР та обласного бюджету. Готуючись до міжнародного бізнес-форуму «BEREG-UGOCHA 2021», який провела районна рада, громади фактично сформували свої пропозиції для участі у проектах фінансової підтримки ДФРР. Оскільки формування бюджетних пропозицій на 2022 рік уже розпочато, цим питанням потрібно займатися у співпраці з головами ТГ уже сьогодні, а не у грудні поточного року.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, на ремонт Виноградівського геріатричного пансіонату виділять більше 1 млн гривень.

Читайте на ГК:Генератор був у гаражі, а тіла знайшли у кімнаті: подробиці загибелі подружжя у Виноградові
Читайте на ГК:У Виноградові через використання генератора загинуло двоє людей
Читайте на ГК:Млин знову у воді: У Ком’ятах “розлилася” річка Боржава (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська