1. Новини Закарпаття
  2. >

Трагічна сторінка в історії ромів: на Закарпатті запустили віртуальний музей

09.04.2024 22:07 Культура

Кожен охочий може познайомитися з історією геноциду ромів у період світових воєн ХХ століття.

Кожен охочий може познайомитися з історією геноциду ромів у період світових воєн ХХ століття.

На Закарпатті створили віртуальний музей історії геноциду ромів під час Другої світової війни "Пораймос на Закарпатті".

Про це повідомили на сайті Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, пише Суспільне.

На онлайн-платформі музею розміщені тематичні відеоекспозиції та аудіогіди про життя ромської громади між двома світовими війнами й висвітлена трагедія її знищення. Матеріали доступні українською та ромською мовами.

"В розділі "Рефлексії минулого" розміщені інтерв’ю-розповіді людей, котрі пережили цей страшний досвід, були свідками трагічних подій чи особисто чули розповіді вцілілих бранців концентраційних або примусових трудових таборів. У віртуальному музеї розміщено й чимало архівних світлин, документів із фондів обласного архіву та праць про Пораймос", — йдеться у повідомленні.

Розробники онлайн-музею також підготували книгу "Геноцид ромів Закарпаття: намагаємось зрозуміти" — навчально-методичний посібник, у якому очима ромів висвітлені надзвичайно важкі суспільно-історичні події минулого століття. Один з тематичних блоків присвячений трагедії Пораймосу на теренах Закарпаття. Видання доступне у друкованому та електронному форматах.

За словами заступника директора департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Олександра Ляха, проєкти, які висвітлюють історію ромів, дуже важливі для збереження національної пам’яті та подальшого розвитку всієї громади.

"Віртуальний музей створили за сприяння керівника Закарпатського культурно-просвітнього товариства "Романі Яг" Адама Аладара та підтримки німецького фонду "Пам’ять, відповідальність та майбутнє" (EVZ). Перейти на сайт музею можна за посиланням: https://porajmos.com.ua/", — додали в Конгресі місцевих та регіональних влад.

Читайте також: Традиції ромів Закарпаття: одна з найбільш закритих ромських спільнот України проживає на Виноградівщині /ФОТО

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська