1. Новини Закарпаття
  2. >

Традиції ромів Закарпаття: одна з найбільш закритих ромських спільнот України проживає на Виноградівщині /ФОТО

09.11.2023 21:49 0 Культура
 

Одних з найзагадковіших ромів називають «келделарі».

Серію світлин з ромами із Королева  оприлюднили в мережі.

"Серія фотографій самих загадкових ромів Закарпаття «келделарі». Вони проживають у селі Королево Виноградівського району, і є одні з найбільш закритих спільнот України. Ще ромів Королева називають королівськими циганами або шатровими ромами.

Мені пощастило бути саме в цій містичній спільноті і відчути красу, традиції їхньої культури, яка здається зовсім іншим світом…Особлива подяка Артуру Форкошу(барону) за довіру і теплий прийом", - пише автор світлин Michael Dorohovich.

Довідково:

Роми (Цига́ни) — назва групи народів індоарійської етнічної групи, що проживає у багатьох країнах світу — в Європі, Близькому та Середньому Сході, Північній Африці та в країнах обох Америк. Ромська мова належить до індійської групи індоєвропейських мов.

Роми (цигани) в Україні — етнічна меншина, яка проживає на території України. Загальна чисельність діаспори (згідно з даними перепису 2001 року) становила 47 587 осіб, більшість яких проживали у Закарпатській (14  004 особи), Донецькій (4 106 осіб), Дніпропетровській (4 067 осіб) та Одеській (4 035 осіб) областях. В Україні, за деякими даними, проживає 15 етнічних груп ромів, серед яких: серви, келдерари[ru], ловарі, крими, сінті, унгріко рома, словацькі цигани, руські цигани, гімпени, кишенівці, урсари, волохи та інші.

На Закарпатті проживають такі групи циган: словацькі рома (нащадки переселенців початку XX ст.), келдераре, унгріко рома (вихідці з Угорщини), які проживають компактними групами. Найбільша кількість циган нараховується у місті Мукачевому (1,4 %), у Виноградівському (0,8 %), Берегівському (4,1 %) та Ужгородському (4,1 %) районах Закарпатської області.

Читайте також: 

“Лиття, ковальство й виготовлення ліпнини": на Виноградівщині працює унікальна ромська майстерня (ВІДЕО)

Родина Богар з Виноградівщини планує створити музей ромської культури (ВІДЕО)

«Бахтале роменца!» сім’ї Богар із Підвиноградова (ФОТО, ВІДЕО)

 

 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Італія посилює співпрацю з Закарпаттям: у регіоні планують збудувати інтермодальний термінал
Читайте на ГК:Водії забули про цензуру: ситуація на автошляхах Закарпаття змушує "грішити" думкою і словом (ФОТО)
Читайте на ГК:Непідкупні службовці, незамінні помічники, надійні напарники та вірні друзі: рідкісні кадри роботи чотирилапих закарпатських "митників" (ФОТО)