1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Найвищий тризуб та географічний центр Європи:  Блогерка показала унікальний край на Закарпатті (ВІДЕО)

19.02.2024 21:10 Культура

Українська блогерка побувала у найвисокогірнішому місті України, та смакувала голубцями аж під Румунським кордоном.

Українська блогерка побувала у найвисокогірнішому місті України, та смакувала голубцями аж під Румунським кордоном.

Закарпаття — мальовничий, різноманітний та місцями навіть загадковий край

Найзахіднішою областю України є Закарпатська. Область межує з чотирма країнами: Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.

Займаючи важливе географічне положення на південних схилах Українських Карпат, Закарпаття, що в різні часи мало назву «Угорська Русь», «Карпатська Русь», «Руська Крайна», «Подкарпатська Русь», «Карпатська Україна», «Закарпатська Україна», а з 22 січня 1946 року — Закарпатська область у складі УРСР, давніх часів було своєрідним містком між Сходом і Заходом.

Найвисокогірніший район Закарпаття

У відео блогерка показала гірську  Рахівщину.

“У цьому випуску я проїду майже тисячу кілометрів, щоб показати вам секретні  місця Закарпаття. Наша подорож буде насичена враженнями та емоціями,  адже ми по-новому відкриємо для себе Рахівщину.  Знайдемо фантастичні карпатські краєвиди, пройдемося  дикими стежками у пошуках водоспаду  Кохання,  знайдемо чан із мінеральною водою, вирушимо за голубцями  аж до румунського кордону,  дізнаємось, де знаходиться найвищий тризуб в Україні, познайомимось із майстринею, яка робить унікальні картини із вовни, продегустуємо найтоповіші вина Закарпаття, прогуляємося найвисокогірнішим містом України-Рахів, загадаємо бажання у селі Ділове-географічному центрі Європи та дізнаємось багато нового про унікальний край- Рахівщину”, - зазначила в описі блогерка.

Довідково: 

Рахівський район з адміністративним центром місто Рахів, яке є найвисокогірнішим містом України.

Рахівський район має у своєму складі Чотири територіальні громи, до яких входить 26 населених пунктів.

Район розташований у найвисокогірнішій частині Українських Карпат. На півночі височать Привододільні (Внутрішні) Горгани, на заході — Свидовець, на північному сході — Чорногора (гірські частини Полонинського хребта), на півдні — Рахівські гори.

За 40 км від Рахова, у Чорногірському масиві, розташована найвища вершина Українських Карпат та України загалом — гора Говерла (2061 м над рівнем моря). Поряд височать ще п'ять вершин-двотисячників — Бребенескул, Петрос, Піп Іван Чорногірський (Чорна гора), Ребра та Гутин Томнатик.

На Рахівщині бере початок одна з найбільших приток Дунаю — річка Тиса. Протікаючи просторами Європи, вона дає чисту питну воду населенню України, Румунії, Угорщини, Словаччини. 

Деталі подорожі чарівною Рахівщиною дивіться  у відео:


Читайте також: "Якийсь новий вид, кусають людей": що за напасть морочить голови жителям регіону та пробирається в їхні оселі? (ФОТОФАКТ)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська