1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Мистецьке життя Виноградова: містянам показали захопливу виставу /ФОТО

11.12.2023 20:26 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Мешканці міста “на вулкані” мали змогу подивитися нову виставу.

Мистецьке життя Виноградова поповнилося новою виставою. Виноградівського зразкового аматорського театру ляльок міського будинку культури, театр-студія «YVS Art». В основі спектаклю – філософська повість письменника й військового льотчика Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Закладені в казці меседжі розраховані не лише на дитяче, але й доросле сприйняття. У пошуках друга Маленький Принц переноситься з планети на планету, де живуть дивні люди – Король, П'яниця, Стрілочник – і кожна зустріч наштовхує на роздуми. Щоб донести до глядачів ідеї письменника, мабуть, потрібен і певний життєвий досвід. Тим не менше юні актори Богдана Сидоренко, Анелія Гулянич, Людмила Гасиджак, Анастасія Вереш, Дарина Данко, та Іванка Кайло успішно впоралися з цим непростим завданням Тим більше що постановником п’єси була Вікторія Югас, професійна режисерка, переможниця багатьох міжнародних та всеукраїнських театральних конкурсів, учасниця всеукраїнських театрознавчих конференцій. Хореографічні рішення, промовисті декорації, музика забезпечили високий рівень виставі, викликали яскраві глядацькі емоції. Як завжди у постановках «YVS Art» вигаданий світ має виразні деталі, які нагадують про українську реальність. Досить згадати театральне дійство «Вертеп», де ілюстрацією до побиття Іродом немовлят стали фото зруйнованих рашистами українських міст. "На моїй планеті війна" - таке звернення звучить наприкінці вистави від виконавиць. Цього в "Маленькому принці" немає, але, думаю, класик був би солідарний.


Василь Горват

Читайте також: Традиції ромів Закарпаття: одна з найбільш закритих ромських спільнот України проживає на Виноградівщині /ФОТО

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!