1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Танці Закарпаття»: пам'яті незабутньої Клари Балог (Анонс)

26.06.2023 21:44 Культура

Наставником, колегою, щирим другом і палким шанувальником її таланту був корифей української народної хореографії, видатний балетмейстер світового рівня Павло Вірський.

Наставником, колегою, щирим другом і палким шанувальником її таланту був корифей української народної хореографії, видатний балетмейстер світового рівня Павло Вірський.

Він так захоплювався талантом нашої землячки, що запросив її у свій колектив для постановки закарпатського народного танцю «Березнянка», а потім запропонував посаду свого помічника у цьому прославленому колективі. Та вона не змогла проміняти свій рідний Закарпатський народний хор на Державний ансамбль танцю, який зараз носить ім’я Павла Вірського. В цьому році відзначаємо 95 років від дня народження відомої закарпатської хореографині, народної артистки України Клари Балог і п’ять років її відходу в інший світ. Гордість Срібної Землі, щира дочка свого народу і рідного краю, вона заслуговує на безмежну вдячність і глибоку шану від сучасників і майбутніх поколінь. Саме тому Заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій-Потапчук став ініціатором цілої низки заходів заради увіковічення пам’яті багаторічної балетмейстерки колективу. 

І центральною подією серед цих заходів стане Вечір пам’яті Клари Балог під назвою «Танці Закарпаття», який відбудеться 29 червня о 18.30 у Великій залі Закарпатської обласної філармонії. У програму ввійшло більше десятка найяскравіших хореографічних постановок балетмейстерки, серед яких закарпатські народні танці з різних куточків нашого краю – «Вівчарі на полонині» (Рахівський район), «Березнянка» (Великоберезнянський), «Дробойка» (Міжгірський), «Яроцька карічка» (Ужгородський), «Сіпаний» (Хустський), «Раковецький кручений» і «Бубнарський» (Іршавський), «Сюїта угорських народних танців» (Берегівський), а також вокально-хореографічна композиція «Шовкова косиця» й український жартівливий танець-дует «Ой, кум до куми залицявся». Програму Вечору пам’яті Клари Балог доповнять фрагменти кінофільмів за участі мисткині і вперше буде презентовано її листування з Павлом Вірським. Як відомо, Закарпатський народний хор також ініціював створення меморіальної дошки Кларі Балог і встановлення її на будівлі філармонії. Тож гості вечора вже зможуть ознайомитися з макетом майбутньої дошки. 

Звісно, не обійдеться вечір і без хорових творів із золотого фонду колективу. Зокрема, буде виконано закарпатські народні пісні із першої, дебютної програми колективу (1946 р) – «Дівчино, прощай», «За горою високою» та «Гей, на високій полонині» в обробці Петра Милославського. Прозвучать також такі потужні твори, як «Ой, коли я руковав» та «Реве та стогне Дніпр широкий» в обробці Іштвана Мартона. У вечорі візьмуть участь і студенти-хореографи Академії культури і мистецтв. Цим заходом колектив хоче не лише вшанувати пам’ять великої балетмейстерки, а й показати, що її мистецтво, її тонка артистична душа продовжує жити в цих прекрасних, збережених нею танцювальних шедеврах. 

Автор: Таїсія Грись

Нагадаємо, раніше ми писали, що в мережі показали зруйновану вузькоколійку Тересва — Усть-Чорна.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про погодні перипетії
Читайте на ГК:В Міноборони пояснили, як визначатимуть кількість призовників
Читайте на ГК:В Ужгороді заклади освіти йдуть на карантин: що потрібно знати батькам