1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ретро фото якому понад 60 років: як виглядав центральний спуск до Верке (ФОТО)

28.09.2022 23:34 0 Культура
 

Старі світлини часто нам показують місця чи об’єкти інфраструктури, яких немає в нашому сьогоденні, але вони існували в минулому.

Спуск показаний на фото знаходився на нинішній вулиці Пляжній, пише beregovo.today.

Світлина, на якій зображений спуск до Верке на пляжі, який функціонував на нинішній вулиці Пляжній, взята з фотоальбому випускників Берегівського медичного училища 1962-1965 рр.

Довідково:

Верке – природний приток Боржави. Крім того, він вказує, що у «Каталозі річок України», видання АН УРСР за 1957 р. (автор Г. І. Штець) під числом 166 Верке значиться, як річка, — довжиною 33 км. 

Багато хто вважає, що Верке - це канал штучного походження, а в оману їх вводить невідомий їм фактор, що русло річки Боржава (в районі села Боржава в напрямку Варієва) в середині ХІХ століття змінило своє русло. Відтак воно стало проходити в кількох сотень метрів від старого.

За архівним документом інженер Бережського округу Янош Будинськи у 1771 році взявся вирішити проблему висихання річки, шляхом зміни напрямку течі, а залишок води спрямувати через Боржаву в Тису. Для цього був складений кадастр (карту) будівництва бар’єрів (гребель) - один нижній, один верхній, але у 1798 році, ще до повного завершення меліораційних робіт, повінь знищила греблі. Навколишня територія стояла під водою майже до 1854 року. І тільки, у 1892 році, були збудовані входячи з боку Боржави регулюючи шлюзи та встановлена гребля на річці Боржава (на фото 30-х років ХХ ст.).

Читайте також: «Пустити через Виноградово, Теково...»: Закарпатську ОВА просять вирішити ситуацію з кілометровими чергами до КПП «Дяково» /ВІДЕО

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)