1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Будапешті читали українську "Абрикосову книгарню" Орести Осійчук

08.06.2022 12:49 Культура

На острові Маргіт у Будапешті відбулися читання уривку твору Орести Осійчук "Абрикосова книгарня" у виконанні відомого угорського актора Йожефа Вундерліхта. Тема твору – не випадкова.

На острові Маргіт у Будапешті відбулися читання уривку твору Орести Осійчук

Про це повідомила Надзвичайний і повноважний посол України в Угорщині Любов Непоп.

Ночі літератури - щорічний культурний захід. З 1 по 3 червня у ньому взяло участь 25 країн. Україна вперше була представлена на зазначеному заході у якості почесного гостя. 

- Українські читання проходили у Каплиці Святого Михайла при переповненій аудиторії. Декламований уривок стосувався трагічних подій Другої світової війни, які сьогодні нагадують про те, що війна зараз знову йде в серці Європи і вже 100 днів як український народ бореться проти повномасштабного нападу росії на Україну, - написала Любов Непоп. - Дякуємо нашим друзям - Чеському культурному центру м. Будапешт Cseh Centrum за можливість участі у заході та всім, хто відвідав українську локацію та підтримав Україну!

Далі Ночі літератури продавжаться ще ближче до України. 16 червня вони пройдуть у Дебрецені, про що організатори завчасно анонсують.

Нагадаємо, нова президентка Угорщини Каталіна Новак озвучила позицію щодо війни Росії проти України. “Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми, угорці, хочемо миру тут і в сусідніх країнах. Ми не нейтральні”, - зазначається у відеовиступі президентки, опублікованому на сторінці угорського консульства в Ужгороді.

Угорщина — серед лідерів з надсилання гуманітарної допомоги громадянам України. Уже на на третій день війни від угорського уряду надійшли перші гуманітарні вантажі: 100 тон палива та 23 тони провіанту. Про це повідомляла Закарпатська ОВА.

А ще в Угорщині заснували першу двомовну україно-угорську школу.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)