1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

В Угорщині заснували першу двомовну україно-угорську школу

22.04.2022 08:48 Без кордонів

Покладено початок заснуванню першої на території Угорщини двомовної, безкоштовної україно-угорської школи, яка готується приймати учнів з 1 по 11 класи на п’ятиденне навчання.

Покладено початок заснуванню першої на території Угорщини двомовної, безкоштовної україно-угорської школи, яка готується приймати учнів з 1 по 11 класи на п’ятиденне навчання.

Про це повідомив у Facebook Дам’ян Габорій, керівник у Фундація Патріаршої Курії УГКЦ в Угорщині.

Засновником школи є Magyarországi Ukrán Görög Katolikus Alapítvány (Фундація УГКЦ в Угорщині) у співпраці з Домом Українських Традицій та фундацією, яка має досвід шкільництва в Угорщині.

“Угорщина, одна з перших країн, яка не тільки розуміє необхідність і потребу відкриття української школи, але і робить значні кроки в тому напрямку. Попереду багато роботи по підготовці і облаштуванню приміщення, але процес вже розпочато. В намірах погодились, договір співпраці підписали. Рухаємось разом з Богом вперед!”, – написав Дам’ян Габорій.

Нагадаємо, що у 2021 році у середній школі ім. Шомоді Режьо у місті Кішварді розпочали викладати українську мову, повідомив Інфопост.

Це не перший випадок, коли в Угорщині розпочинається викладання українською мовою, адже ще в 1993 році під керівництвом Юдіт Софілканич в гімназії Боктолорантгази було започатковане викладання української мови, яке велося впродовж 16 років. За цей час її випускниками стали близько 2000 учнів, які надалі отримали можливість продовжити навчання на кафедрі української мови вищої школи в місті Ніредьгаза.

Для дітей біженців з України після початку російської агресії також було відкрито недільну школу Освітньо-мистецького центру Української асоціації “Єдність” у приміщенні REAL School.

Нагадаємо, що кабельні оператори Угорщини почали трансляцію українських телеканалів, які проводять цілодобовий новинний телемарафон України. Так, зокрема, в кабельній мережі провайдера “Telecom ” у Будапешті вже транслюються телеканали “Україна 24”, та “1+1”.

Нагадаємо, «Їх четверо і нас четверо»: 45 днів сім’я з Харківщини живе в ужгородській родині (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська