1. Новини Закарпаття
  2. >

У селі Пушкін зруйновано пам’ятник російському поетові

16.04.2022 21:03 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Пам’ятник Олександру Пушкіну, який знахдився на території місцевої школи був пошкоджений 13 квітня на тлі  агресії росіян проти України.

Пам’ятник Олександру Пушкіну, який знахдився на території місцевої школи був пошкоджений 13 квітня на тлі  агресії росіян проти України.

Перед тим сельчани звернулися з пропозицією перейменувати вулиці, чиї назви стосуються росйських  письменниківв та діячів. Староста села Ганна Кут передала пропозиції односельчан на розгляд  депутатів Вилоцької громади. Однак памятник «не дочекався» передбаченого законом рішення про демонтаж і був повалений мешканцями села. Обговорюється й нова назва села.

- Дерусифікація наших сіл має своє пояснення, вважає уродженець села Пушкіно письменник Василь Горват. Упродовж століть російська імперія маскувала свою агресивну суть за відомими прізвищами у сфері культури. Дивіться, мовляв, які ми хороші й привабливі – у нас Пушкін, у нас Висоцький, у нас Булгаков, приєднуйтесь до нашої великої нації. Агресор використовує ці прізвища як зброю для завоювання інших народів,  тому дерусифікація, тобто демонтаж пам’ятників, перейменування вулиць і сіл є формою захисту нашої ідентичності від  згубної близькості підступного сусіда.

Василь Садовий

Нагадуємо, Знищення захисників Маріуполя стане крапкою у переговорах із Росією, – Зеленський 

Читайте на ГК:Закарпатські школи отримали 10 автобусів (ФОТО)
Читайте на ГК:Збиралися перепливати Тису на надувних «пончиках»: на Закарпатті прикордонники затримали ухилянтів (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На митницях змінюються правила контролю вантажів: що варто знати