1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В атріумі Закарпатського угорського інституту в Берегові відбулися дві “солодкі” презентації (ФОТО)

07.10.2021 10:32 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Першою представила книгу Юдіти Пакозді “Закарпатська угорська кухня” президент ЗУІ Ілдика Орос.

Голос Карпат уже інформував про друк видання, до якого увійшли майже 300 самобутніх рецептів страв, що готувалися в регіоні в минулі століття й практикуються до нині. Автор збирала їх, як кажуть, по крихтах, подорожуючи по селах краю і записуючи з розповідей старожилів.

“Закарпатська кухня – різноманітна й раціональна,- наголосила на презентації Ілдика Орос.- Маємо гордитися нашою гастрономією, адже в ній тісно переплелися угорські традиційні страви зі смаками представників різних національностей, що проживають в області, створивши цим самим оригінальну палітру.”

Юдіта Пакозді розповіла, що нинішнє видання – це результат багаторічної копіткої праці.

“У пошуку самобутніх рецептів знайшла на Закарпатті чимало вірних друзів, які допомогли підготувати цю книгу,”- зауважила автор.

Позитивно оцінили книгу й фахівці туристичної галузі, викладачі однойменної кафедри вишу Золтан Кармачі та Маргарита Кейс. Вони закликали зберегти формули традиційних страв і передати їх прийдешнім поколінням.

Гарні слова про видання говорила голова Берегівського районного Товариства сільського туризму Шарлота Чізмар, яка сама надала кілька рецептів та ілюстрацій для книги. Окрім цього, вона презентувала брошуру рецептів тістечок “Солодке Закарпаття”, яку видав очолюваний нею осередок. Тут можна знайти формули приготування самобутніх смаколиків з різних куточків краю, і не лише угоромовних, а й українських. В кінці брошури бачимо перелік осіб, які поділились з авторкою своїми записами старовинних рецептів.

На завершення презентації присутні із задоволенням скуштували тістечка, про які йдеться у виданні.

У перспективі планується переклад обох презентованих робіт на українську мову. А поки-що книга та брошура продаватимуться в реформаторській книгарні Берегова, якою опікується Жужанна Шомовк.

Модератором заходу виступила викладач кафедри туризму ЗУІ Еріка Тодєрішко.

Нагадаємо, у Берегові вшанували Арадських мучеників (ФОТО)

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська