1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Традиційним фестивалем вшанували пам’ять Іштвана Добо в Середньому (ФОТО)

27.09.2021 20:31 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Його проведення тривалий час перебувало під питанням.

Новообрана місцева влада не виявляла ентузіазму в організації свята. Так само, як і у встановленні пам’ятника відомому полководцю в центрі селища.

Нагадаємо: Іштван Добо, уродженець Середнього, національний герой Угорщини. Прославився тим, що із 2,5-тисячним гарнізоном захистив Егерську фортецю від майже 40-тисячної турецької навали. Кажуть, король Угорщини за цей подвиг подарував полководцю 10 тисяч турецьких військовополонених, руками яких у торф’яному грунті були вириті знамениті Середнянські винні підвали, звідкіля запашні  закарпатські вина доставлялися навіть до царського двору Петра І. У володінні Іштвана Добо знаходився й місцевий замок – один з найстаріших на Закарпатті.

“Ми повинні завжди пам’ятати про подвиги захисників Егерської фортеці, які зупинили турецькі орди, що мали намір спаплюжити нинішні землі краю,- наголосила у вітальному слові президент Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос.- Це дало змогу мирно співмешкати тут  протестантам і православним, греко- і римо-католикам, русинам і угорцям, представникам інших віросповідань та народностей. Ніхто не має забувати про це.”

На початку зібрання Крістіан Карпинець та Беньямін Доктор на двох мовах – українській та угорській, зачитали відоме Звернення Іштвана Добо до своїх воїнів, а ректор ЗУІ Іштван Черничко подарував громаді історичний роман Гейзи Гордоні “Зірки Егера”.

Консул угорської дипломатичної установи в Ужгороді Аттіла Корош акцентував увагу присутніх на важливості проведення подібних свят, які сприяють збереженню народних традицій і звичаїв, слугують культурному взаємозбагаченню різних народів. Цю думку продовжив і заступник голови Середнянської ОТГ Роман Василиндра.

Потім сценою заволоділи учасники художньої самодіяльності. Першими чарували аудиторію традиційними народними танцями юні вихованці освітньої установи ім.Каталін П.Франгелан. Як завжди були на висоті жіночий вокальний ансамбль “Рументи” та танцювальний колектив “Гаклірка”. Як добре знайомих друзів зустрічали середнянці популярні гурти “Чіпкейш” з Ужгородщини та мукачівських “Руснаків”.  Поки ж тривали виступи самодіяльних артистів у наметах проходили майстер-класи з ремісництва, вишивання та в’язання, ткацтва, інших народних умінь. Із задоволенням учасники дійства дегустували також смачні закарпатські страви, вина і паленку.

Фестиваль завершивя переглядом відомого фільму за однойменним романом Гейзи Гардоні “Зірки Егера”, який дублювався українськими титрами.

 Нагадаємо, на Берегівщині побувала освітянська делегація з Івано-Франківщини (ФОТО) 

Читайте на ГК:В Ужгороді заклади освіти йдуть на карантин: що потрібно знати батькам
Читайте на ГК:Скандал на Закарпатті: судитимуть директора фірми-підрядника, який при ремонті лікарні привласнив понад 750 тисяч гривень (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті дерев’яна лазня перетворилась на величезне полум'я (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська