1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Друзі-музиканти закарпатських угорських гуртів зустрілися в Берегові (ФОТО)

20.09.2021 11:18 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Це було їх традиційне двадцять шосте зібрання.

У колоритній багатоплановій концертній програмі, в якій виступили шість добре знаних у краї та за його межами колективів, були представлені різні стилі й напрямки сучасної музики – від поп-року до дикселенду та популярних естрадних і весільних народних композицій.

Учасників дійства тепло вітали секретар КМКС з питань культури Ласло Молнар та Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Перший розповів про історію започаткування цього своєрідного фесту, а дипломат наголосив на важливості таких зібрань, які дозволяють представникам різних груп познайомитись із творчістю один одних, обмінятись думками, багатьом просто згадати молоді роки, товаришів, що, на жаль, уже відійшли у Вічність.

Першим на сцену вийшов дует батька і доньки – Ласло Галаса та Нори Йовзон, засновників колишньої групи FGН, які зараз виступають у такому скороченому складі. Але за нинішніх технічних умов удалося зберегти і стиль, і спрямування репертуару.

“Відкривати таку грандіозну програму завжди важко,- зауважив опісля Голосу Карпат Ласло Галас.- Однак так склалися обставини: хтось поспішав на вечірні виступи, іншим лише в такі години зручно було добиратися додому тощо. Але головне, що ми мали змогу зустрітися із друзями, поговорити, згадати минулі зібрання – і це приємно.”

Група Két kanál (“Дві чайні ложки”) була створена в 2010 році, але її склад з тих пір теж змінився. Нині в дуеті виступають Роберт Дюрко та Андраш Бак. Вони теж намагалися зберегти первозданний стиль і назву, виконуючи переважно ретро шлягери та обробки народних мелодій.

Схоже до них і родинне тріо Божарів, яке часто виступає на весіллях та різних заходах.

“Берегівський дикселенд бенд” теж добре знаний в регіоні. Сформували його в 2009 році з тим, аби познайомити мешканців регіону і з цим оригінальним стилем музики. На жаль, троє із засновників колективу вже відійшли у Вічність, їх замінили нові виконавці. Буквально днями до гурту влився ударник Йосип Губер, який замінив на цьому важливому місці Людвіга Біланчика. І, скажемо, досить вдало. Він продемонстрував не меншу майстерність, техніку і спів, так само як і решта його колег – тромбоніст Карло Глогер, трубач Пал Форноші, кларнетист Золтан Форгон, банджо – Іштван Перчі та бас-гітарист Жолт Кардковач.

У новому форматі вийшов на сцену інший популярний гурт – “Інтеграл”. Його започаткували в 1997 році подружжя Бабичів – Жужа і Янош, до яких в різні часи приєднувались такі чарівні солістки, як Моніка Надь чи Моніка Сірмої, а також Анджеліка Кепич, котра виступає в колективі й зараз. Дану формацію теж зберегли, але вирішили сформувати ще одну під назвою “Інтеграл плюс”. Окрім уже згадуваних Яноша (соло-гітара) та Жужанни (спів), сюди увішли Давід Блонар з колективу Ulie, який взяв до рук, і досить вдало, бас-гітару, ударник Іштван Сможанські та гітарист і вокаліст Тібор Понц. У їх виконанні прозвучали як власні композиції, так і знані рок-хіти.

Завершував концертну програму гурт “Життя”, про який Голос Карпат уже неодноразово писав. Родзинка колективу полягає в тому, що він виконує глибоко текстові твори з філософським звучанням, які правдиво відображають нашу сьогоднішню дійсність. Керівник і автор багатьох пісень, вокаліст Володимир Балацький зумів зцементувати такий дружній і високопрофесійний колектив, який на “Ура!” сприймають як старші, так молодші покоління. А досконала гра аранжувальника Іштвана Голуба, бас-гітариста Йосифа Шаранскі, органіста Лайоша Перчі та ударника Домініка Балацького бере за живе кожного глядача. Зрозуміло, на “Біс!” публіка сприйняла нинішню візитівку міста, написану ще на початку 70-х тоді популярною групою “Олімпік” пісню “Берегсас – найкраще місто”. До слова, її блискуче виконував майбутній мер Берегова протягом двох каденцій Йосиф Жупан, котрий, на жаль, теж покинув нас. Подарували музиканти глядачам і власну, осучаснену композицію про Берегсас, написану Володимиром Балацьким.

Насамкінець слід згадати чарівну ведучу, студентку Закарпатського угорського інституту Сінтею Ковач, котра, безумовно, теж внесла певний життєрадісний колорит у зібрання закарпатських музик.

Відзначимо також, що всіх, хто виходив у неділю на сцену, нагодували смачними бограчем та фірмовими голубцями працівники ресторанно-готельного комплексу “Шеркерт”.

Нагадаємо, У Берегові відбувся феєричний концерт угорського рок-гурту (ФОТО)

Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Читайте на ГК:«Kelme Cup in Beregovo»: у Закарпатті проводять традиційний всеукраїнський футбольний турнір
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська