1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

У Берегові відбувся феєричний концерт угорського рок-гурту (ФОТО)

20.09.2021 08:35 Культура 0

Легендарна EDDA з майже двогодинною фантастичною програмою виступила перед близько десятитисячною аудиторією на міському стадіоні “Дружба”.

Можливо, до залучення такої кількості глядачів причетний і Голос Карпат, який кілька разів анонсував виступ колективу, а від нього слово у слово “запозичило” дану інформацію, причому без жодного посилання (і це не вперше!), інтернет-видання “Закарпаття онлайн”.

Але факт залишається фактом: у неділю до Берегова з’їхалось багацько гостей і з інших районів краю, не обов’язково угоромовних. Прикметно, що лідер групи Аттіла Потокі вітав останніх українською.

Наше видання вже повідомляло читачів, що колектив було створено в 1973 році в місті Мішкольц під назвою Griff. Але із приходом до ансамблю в 1974-му Аттіли, гурт почав йменуватись EDDA. Тепер поруч із фронт-меном як соліст уже виступає дорослий син Гергев.

“Сьогодні у нашій команді зібрались всі найкращі музиканти Угорщини,” - заявив зі сцени Потокі.

І виконавці своєю віртуозною грою це довели. Щось фантистичне витворяли на соло-гітарі Іштван Аворі, на п’ятиструнній бас-гітарі - Ласло Кічко, на синтетизаторах та електропіаніні – Жолт Темері і на ударних – Золтан Гейтені. Загалом в репертуарі колективу понад 230 записаних пісень, майже половину з них створили Аттіла Потокі спільно з Жолтом Темері. Музиканти виконували переважно відомі хіти, які публіка в екстазі співала разом з ними. Члени гурту так завели аудиторію, що їм кілька разів довелося знов і знов з’являтися на сцені під вигуки “Повертайтесь!”

“Нас давно так шалено не зустрічали за кордоном,- поділився після концерту з Голосом Карпат Аттіла Потокі. – Шанувальники у вас просто чудові!”

І на підтвердження цих слів виконавці підняли прямо на сцені по чарці віскі за здоров’я усіх присутніх, подарували кілька компакт-дисків найбільш “гарячим” шанувальникам, а Золтан Гейтені навіть вручив як сувенір одній з жінок мідну тарілку зі свого комплекту ударних інструментів.

Громадський порядок на стадіоні забезпечували близько сорока охоронців приватної фірми та громадські стражі правопорядку створеного добровільного підрозділу. Слід відмітити, що незважаючи на таке скупчення народу, все обійшлося без ексцесів.

А перед початком програми гостей з Угорщини тепло вітали голова Берегівської об’єднаної територіальної громади Золтан Бабяк та очільник районного осередку КМКС Йосип Шін, за сприяння обласної організації якої і відбувся цей дивовижний концерт. Промовці бажали музикантам нових творчих здобутків і подальших зустрічей на Берегівщині.

Нагадаємо, У римо-католицькому костелі Берегова виступив відомий камерний хор “Кантус” (ФОТО)