1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

У римо-католицькому костелі Берегова виступив відомий камерний хор “Кантус” (ФОТО)

19.09.2021 18:03 Культура 0

У римо-католицькому костелі Берегова з великим успіхом виступив Закарпатський камерний хор “Кантус”.

Колектив не потрібно представляти численним шанувальникам. Він добре знаний як на теренах краю, так і за кордоном.

“Кантус” – лауреат багатьох вітчизняних та міжнародних конкурсів, блискуче представляв нашу країну в Угорщині, Австрії, Швейцарії, Німеччині, Італії, Великий Британії, США. Заснував його в далекому 1995 році нинішній та незмінний художній керівник і диригент, Народний артист України Еміл Сокач. Сьогодні допомагає йому хормейстер Ондраш Тазінгер.

У складі хору – професійні музиканти, випускники провідних фахових закладів.

Надзвичайно багатий і різноманітний репертуар колективу. Чільне місце в ньому посідає духовна та музика епохи ренесансу, обробки народних пісень, колядки та щедрівки, джазові та твори провідних композиторів світу.

Сьогодні на суд берегівчан Академічний камерний хор “Кантус” виніс всесвітньовідомий твір Родіона Щедріна “Запечатленный ангел”. Це – хорова музика за М.Лєсковим для змішаного хору та флейти в 9 частинах. Масштабна партитура була написана композитором протягом місяця і як писав сам Щедрін – “за покликом серця, ніби хтось керував моєю рукою”. У творі найбільше приваблює ідея нетлінності художньої краси, магічної та піднесеної сили мистецтва. Композиторські засоби яскраво відтворюють майже всі особливості хорового мистецтва: знаменний розспів, народну підголоскову поліфонію, звучну акордову фактуру, ефект храмової акустики та імітацію дзвонів.

Присутні у храмі зачаровано слухали цю заворожуючу композицію у професійному виконанні хористів. Виступ підсилював грою на флейті віртуоз Львівської філармонії Андрій Карпяк. Схвилювали також голоси Оксани Щербатої, Галини Гончарової, Анни Тромпак, Віктора Федишина, які виконували сольні партії.

А перед виступом знаного колективу святкову месу відслужив у костелі єпископський вікарій, настоятель храму о.Янош Молнар. Після традиційного причастя священик тепло вітав на Берегівщині відомих хористів, дякував, що вони одразу відгукнулись на запрошення продемонструвати свою майстерність саме в римо-католицькому костелі міста – одному з найстаріших в окрузі.

Зичив подальших творчих досягнень гостям з Ужгорода і Генеральний консул Угорщини в місті Матяш Сіладі.

“Сьогодні в Берегові справді велике музичне свято,- наголосив дипломат.- До обіду ми маємо змогу насолодитись натхненним виконанням камерного хору “Кантус, а ввечері на берегівчан та їх гостей чекають фейєричні виступи відомих угорських закарпатських гуртів, програму яких завершить концерт легендарної групи EDDA з Угорщини, що проходитимуть на міському стадіоні “Дружба”.

Еміл Сокач щиро дякував за запрошення, коротко розповів про цінність творів Щедріна, особливо “Запечатленного ангела”.

Вдячна аудироія гаряче, довго і стоячи аплодувала артистам за отримане естетичне й духовне задоволення.

Нагадаємо, Відомі переможці Mukachevo Half Marathon.