1. Головна
  2. >
  3. Культура

Відомий закарпатський гурт виступить на фестивалі у Швейцарії

114
Культура Закарпаття

Hudaki Village Band виступатиме у Цюриху.

Відомий закарпатський гурт виступить на фестивалі у Швейцарії

Про це повідомляють у мережі Фейсбук на сторінці Женевський Осередок Товариства Українців в Швейцарії

"Різноманітні етнічні музичні впливи роблять традиційну музику гурту Hudaki Village багатогранною та неповторною. Слов'янська традиція співу, румунські мелодії, єврейські ритми та темперамент ромів злилися в місцеву "перехресну музику" протягом століть мирного співіснування, причому кожен інгредієнт все ще чітко чутний. Яскрава поліфонія та ударні ритми дають нам уявлення про те, що відбувається на весіллях удень та вночі,"- пишуть організатори події. 

Концерт відбудеться 18 вересня.

Довідково. «Гудаки» (англ. «Hudaki Village Band») — український фольклорний колектив з села Нижнє Селище, створений у 2001 році. Гурт засновано австрійцем Юрґеном Крефтнером, який одружений з українкою і з 1996 року мешкає на Закарпатті.

Основу репертуару складають автентичні народні пісні та мелодії із навколишніх закарпатських сіл. Учасники ансамблю — переважно аматори. Композиції гурт виконує без партитури, у традиційному стилі, без аранжування, електричних інструментів та спецефектів.

Спочатку Гудаки називали себе гуртом з Мармароша, коллектів не пов'язував себе з Україною. Однак після Революції Гідності в 2014 році, де музиканти заграли перед протестувальниками та поліцією, Гудаки почали демонструвати свою приналежність до вільної України.

Гурт виступав на десятках фестивалів у Європі, включаючи фестиваль Sziget в Будапешті, Fusion та Bardentreffen у Німеччині, KlezMore у Відні, Notes d'Equinoxes Delemont та Festival des 5 Continents у Швейцарії, Respect-Prague, Balkan Trafik Brussels, Les Suds Arles у Франції та багатьох інших.

Нагадаємо, на Берегівщині відзначали День святого Іштвана – засновника Угорської держави (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber