1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині відзначали День святого Іштвана – засновника Угорської держави (ФОТО)

21.08.2021 10:35 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Після відкриття барельєфу першому королю в с. Косонь, основні урочистості з нагоди Дня св.Іштвана відбулися в меморіальному парку здобуття угорцями історичної батьківщини в с.Чома Берегівського району

Дійство розпочалось святковою літургією в місцевому греко-католицькому храмі та хресною ходою. Відтак учасники останньої попрямували доосновного місця відзначання.

Церемонію вітальним словом відкрив Генеральний консул консульства Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він наголосив на величі діянь короля Іштвана, його державотворенні, запровадженні християнства, об’єднавчій
місії розрізнених угорських племен.

“Реформи святого Іштвана й сьогодні слугують символами ідентифікації нації,- акцентував дипломат.- Вони дозволили здолати чимало труднощів і тепер від нас залежить, як застосувати настанови правителя в сьогоденні.”

Заступник голови УМДС Ласло Баканчош теж говорив про заповіти засновника держави, вніс пропозицію на найвищому рівні прийняти рішення вважати День святого Іштвана вихідним.

“Перший король Угорщини був мудрим політиком, здійснив ряд радикальних реформ, які актуальні й нині,- зазначив виступаючий.- Слід пам’ятати, що терплячі правителі правлять, а їх антиподи – гноблять.”

Давід Балега пристасно продекламував вірш про першого короля. Заступник голови обласної організації КМКС Йожеф Борто у своїй промові теж наголосив, якщо влада забере від народу щось, то час, безумовно, поверне. Але якщо нація сама відмовиться від чогось, то все буде втрачене.

Він закликав спільноту продовжувати боротьбу за свої права, надані їй Конституцією.

Присутній на церемонії митрполит єпископ Львівський Владика Ігор Возняк та керівник угорського деканату греко-католиків Берегівщини Ференц Демко на двох мовах просили Божого благословення для всіх закарпатців.

До слова, на урочистості був присутній також та взяв участь у покладанні вінків єпископ Закарпасткьої греко-католицької церкви Владика Ніл.

По завершенню офіційної частини розпочався темпераментний концерт самодіяльних народних колективів даного старостинського округу. Перед широкою аудиторією виступили танцювальні ансамблі “Червона паприка”, “Бокрета”, молодші вихованці місцевого Будинку культури, гості з Гечі.

Завершилась святкова програма виступом популярного закарпатського гурту Ullie.

А насамкінець на всіх чекав барвистий та іскристий фейєрверк.

Нагадаємо, на Берегівщині встановили барельєф Святому Іштвану - засновнику Угорської держави (ФОТО)

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська