1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині встановили барельєф Святому Іштвану - засновнику Угорської держави (ФОТО)

20.08.2021 17:23 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Святий Іштван оселився в Косоні.

Барельєф засновнику Угорської держави встановили у прикордонному селі Берегівської ОТГ. Почесну місію відкриття постаменту доручили виконати єпископу Мукачівської римо-католицької дієцензії Анталу Майнеку, Генеральному консулу Угорщини в Берегові Матяшу Сіладі та президенту Закарпатського угорського інституту Ілдиці Орос.

Автор композиції - відомий скульптор Тібор Терек Турі.

Задушевною піснею про першого угорського короля присутніх вітала солістка Алексендра Ковач Сюч.

У 1832 році на честь святого Іштвана в Косоні побудували храм. У 2015-му громадська організація “Про культура Субкарпатіка” провела тут ряд масових заходів вшанування пам’яті першого короля Угорщини. І ось тепер вдікрили тут чудовий барелєф із зображенням святого.

Присутніх з цієї та нагоди національного свята вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він нагадав той вагомий вклад, який правитель вніс у розбудову Угорської держави, її подальший розвиток, повноцінну інтеграцію в Європу, запровадив у країні християнство, його цінності.

“Коли Закарпаття заполонили повені, інші стихійні лиха, мешканці краю завжди зверталися за допомогою до св. Іштвана, просили його захистити від бід і лиха,- наголосив дипломат.- Так само й зараз краяни закликають святого відвернути від них негаразди, посприяти гуртуванню представників різних національностей та конфесій.”

З вітальним словом до присутніх звернулася також президент ЗУІ Ілдика Орос. Вона акцентувала, що ім’я св. Іштвана тісно пов’язане з образом Діви Марії, адже саме він запросив Богородицю бути небесною покровителькою його народу.

“Божу Матір поважають і визнають вірники майже всіх обрядів,- зауважила промовець.- Заснована св.Іштваном держава була домівкою не лише угорців, а й представників багатьох інших народів, у тому числі русинів, словаків, решти слов’янських племен. Таке взаєморозуміння має існувати й нині. Хай це сакральне місце в Косоні слугує символом об’єднання наших громад під егідою настанов св.Іштвана.”

Єпископ Мукачівсько римо-католицької дієцензії Антал Майнек зачитав молитву на честь засновника угорської держави і освятив барельєф. А священик місцевої реформаторської церкви Ференц Радванскі благословив монумент. Всі хором прочитали “Отче наш”.

Відтак присутні на урочистості гості поклали вінки вдячності до підніжжя постаменту. В церемонії, зокрема, взяли участь голова Берегівської ОТГ Золтан Бабяк, консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Балаж Лопперт, керівник місцевої громади Шандор Товт, очільники громадських організацій “Про культура Субкарпатіка” Маріанна Поллогі та “Гравіс” - Габор Потокі, інші поважні особи.

На завершення Косоньський жіночий церковний хор виконав кілька композицій на честь святого Іштвана.

Нагадаємо, В Ужгороді проведуть «Вечір кіно» під відкритим небом.

Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська