1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині відкрили меморіальну дошку знаному поету (ФОТО)

17.08.2021 14:38 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Шанувальними творчості Бейли Кечкеша поклали вінки до меморіальної дошки

Бейла Кечкеш народився в невеличкому прикордонному селі Шом, вірші розпочав писати ще у шкільні роки. Виводив їх олівцем у зошиті у клітину.

Поетичні спроби юнака побачив тоді вже іменитий літератор, його односелець Калман Шютев. Він і спонукав Бейлу до подальшої творчості.

Перші доробки початківця побачили світ у тодішній районній газеті “Червоний прапор” (пізніше “Вісник Берегівщини”). Почав їх друкувати і регіональний альманах “Карпати”. За короткий час Бейла Кечкеш уже був знаним поетом, видав кілька власних збірок, публікувався в багатьох виданнях. Паралельно викладав у навчальних закладах навколишніх сіл.

Земляки добре пам’ятають цю скромну талановиту людину, а шанувальникилітератури - незабутні вечори в одній із шомських сімей, де поет декламував свої неординарні твори. Був майже десятилітній період, коли його доробки не друкували, він писав лише, як кажуть, “у письмовий стіл”.

“Бейла Кечкеш перебував між жорновами двох млинів – влади і власної свідомості,- наголосив на урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки поету в рідному селі Шом голова Об’єднання угорської інтелігенції Закарпаття Дьєрдь Дупка, який знав його особисто. - Він вчився спочатку сам, а потім навчав інших.

Першу збірку своїх творів видав, як тоді казали, “саміздатом” ще в 1965 році. Лише потім прийшло до нього гідне визнання.”

Про творчість поета на зібранні згадували консул консульства Угорщини в Берегові Томаш Гойгото, священик місцевої реформаторської громади Ференц Борто, товариш Бейли, теж знаний літератор Золтан Мігай Нодь, завідуюча сільською бібліотекою Ніколетта Попович, інші виступаючі. Юна Кароліна Нодь продекламувала кілька віршів поета. Потім зачитали
подяку за увагу до особи Бейли Кечкеша його дружини, доньки та внуків, які із-за пандемії не могли приїхати на урочистість. Еріка Попович озвучила також листа голови кураторіуму благодійного фонду “За Берегсас” Арпада
Далмая. Саме ця громадська організація виготовила пам’ятний знак і подарувала його селу.

Шанувальними творчості Бейли Кечкеша поклали вінки до меморіальної дошки, встановленої на його честь на фасаді бібліотеки, оглянули невеличкий музей поетів і письменників, що народилися в Шомі.

Нагадаємо, Угорці Закарпаття розпочали відзначати День святого Іштвана

Читайте на ГК:Трагічна втрата сколихнула серця: закарпатці провели в останню дорогу полеглого захисника (ФОТО)
Читайте на ГК:“Стоїть з кривавою косою і забирає життя”: Берегівщина проведе в останню полеглого захисника (ФОТО)
Читайте на ГК:“А кажуть, що гроші не пахнуть”: пес унюхав солідну суму валюти у сумках жіночок (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська