1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Угорці Закарпаття розпочали відзначати День святого Іштвана (ФОТО)

17.08.2021 12:02 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

20 серпня – національне свято Угорщини. У цей день вшановують пам’ять засновника Угорської держави, її першого короля Іштвана, який був канонізований до лику святих.

Урочистості розпочалися в атріумі Закарпатського угорського інститу. З вітальними промовами до присутніх звернулись президент вишу Ілдика Орос та Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Вони відмітили ту величезну роль, яку правитель Іштван відіграв, об’єднавши угорські племена в єдину централізовану державу, запровадив християнство, видав збірник законів, провів ряд прогресивних на той час реформ.

Захід продовжився театралізованою виставою артистів з Будапешта, які в яскравих монологах відтворили основні віхи правительства Іштвана, процитували уривки із прийнятого ним збірника законів, настанов сину Імре, які є актуальним й сьогодні. Зокрема, король закликав до інтегрування Угорщини в Західну та Східну Європу, добросусідства з цими країнами, “не боятися жити у світі мирно, без злості й ненависті, бути милосердними”. У “Настановах” для сина теж  є багато побажань, які б не завадило взяти на озброєння нинішньому поколінню.

Монологи переплітались угорськими народними піснями й танцями, що додавало виставі особливого колориту.

Аудиторія бурхливими оплесками довго не відпускала зі сцени артистів Ференца Валтера (король Іштван), молодих виконавців Вероніку Пал та Норберта Затрока, піаністку Крістіну Шпенглер, яка супроводжувала виступи. “Скупали” в оваціях і постановницю вистави Єву Валтер.Голова благодійного фонду “Геніус” Наталія Вароді щиро подякувала акторам за талановито представлену виставу, побажала нових творчих досягнень. Усім їм вручили пам’ятні сувеніри про цю незабутню зустріч.

Відтак всі попрямували до римо-католицького костелу, на подвір’ї якого встановлений барельєф святому Іштвану, щоб вшанувати його пам’ять вінками і квітами.

Нинішнього тижня заходи з нагоди національного свята Угорщини продовжуватимуться і в інших населених пунктах району.

Нагадаємо, Закарпатські прикордонники вилучили у німця обладнання для майнінгу.

Читайте на ГК:Водяний монстр: чорний змій живе в озері на Берегівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Трагічна втрата сколихнула серця: закарпатці провели в останню дорогу полеглого захисника (ФОТО)
Читайте на ГК:“Стоїть з кривавою косою і забирає життя”: Берегівщина проведе в останню полеглого захисника (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська