1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські страви представлять у цифровому форматі (ВІДЕО)

09.08.2021 21:48 0 Культура

Віртуальний музей гастрономічної спадщини «Вітрина Закарпаття» сьогодні презентували в Ужгороді.

З метою збереження обрядових традицій приготування їжі різних етнічних груп, ресурс інтегруватиме створені за європейськими вимогами бази даних елементів гастрономічної спадщини, а на їх основі будуть розроблені три досьє елементів нематеріальної культурної спадщини в Закарпатській та Одеській областях, повідомив Унгвар.інфо. За словами ініціаторів проєкту, ці підходи можуть бути поширені і на захист гастрономічної спадщини всієї України.

Презентація проєкту в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувалася за участі представників Закарпатської ОДА. У рамках заходу був підписаний тристоронній меморандум між громадською спілкою – заявником проєкту і структурними підрозділами Закарпатської обласної державної адміністрації.

Проєкт має короткий термін реалізації – тільки чотири місяці. Віртуальний музей буде вміщувати 30 страв, 25 з яких закарпатські, а 5 з Бессарабії. Онлайн ресурс планують розвивати і після закінчення проєкту.

Нагадаємо, Немає грибів, та є «другий хліб»: що цьогоріч найбільше вродило на Перечинщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Їх чисельність зростає: ухилянти продовжують штурмувати кордони на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Нові правила для водіїв: що змінилось при складанні іспитів у сервісному центрі МВС
Читайте на ГК:Закарпатець "прогорів" на сигаретному бізнесі: правоохоронці конфіскують у чоловіка "товар" на майже 2 мільйони гривень (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська