1. Головна
  2. >
  3. Культура

"І частованя, і дарованя": на Закарпатті відтворювали традиції лемківського весілля (ВІДЕО)

423
Культура Новини Перечина

Давні традиції лемківського весілля днями відтворювали на території Зарічівського етнографічного музею "Лемківська садиба".

"І частованя, і дарованя": на Закарпатті відтворювали традиції лемківського весілля (ВІДЕО)

Колритними кадрами поділились в мережі Фейсбук на сторінці Турінформ Закарпаття .

Лемківське весілля є одним з найдавніших самобутніх елементів духовної культури українського народу. 

Зазвичай на Лемківщині одружувались у ранньому віці: парубки у 17-18, а дівчата—у 15-17 років. Право молоді на вільний вибір шлюбного партнера було до певної міри обмеженим. Вирішальну роль у підборі подружньої пари відігравали батьки, які передусім зважали на належне забезпечення матеріальних основ новостворюваної сім’ї.

У XIX – на початку XX ст. взаємна домовленість між шлюбними партнерами та їхніми родинами залишалася домінуючою формою одруження. Одним з її специфічних видів був своєрідний шлюбний обмін між двома родинами, коли одночасно брат і сестра однієї з них побиралися з сестрою і братом іншої (Пряшівщина). Оскільки при цьому жодній з дочок не давали ніякого приданого, кожна з сімей уникала небажаного розподілу землі та іншого майна.

Першій передвесільній чинності — обряду сватання часто передувало попереднє з’ясування кимось із родичів парубка справжніх намірів батьків дівчини щодо її заміжжя (“презнанки”, “вивідини”, “розвідини”, “загварини”, “перерубання дороги”). Щоб не накликати лиха на майбутню сім’ю, в південнолемківських селах не допускали до здійснення цієї відповідальної місії вдівців та осіб, у подружньому житті яких не було злагоди.

Як же проходило дійство на Перечинщині дивіться у відео.

Нагадаємо, "Пластикові гори замість природних пейзажів": на Закарпатті потопає в сімтті гора "Явірник" (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber