1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Пластикові гори замість природних пейзажів": на Закарпатті потопає в сімтті гора "Явірник" (ФОТО)

18.07.2021 12:45 0 Суспільство
 

Шокуючі світлини із горами непотребу на Явірнику, у межах Ужанського Нацпарку, що на Березнянщині, оприлюднили у мережі Фейсбук.

Фото із розкиданими купами різного роду побутовими відходами на території популярної туристичної локації викликали у мережі шквал емоцій та обурень.

Я ниська ті поляни віділа...Стойбища татар, навірно були кращі..., - коментує Татьяна Опаленик

І то нацпарк(!, - додає Юрій Васильович

«Ціґани» в Березному РУЛЯТЬ!? г. Яворник, - йдеться у дописі.

Довідково:

Явірни́к або Яворни́к (чеськ. Javornyk, угор. Javornik) — вершина в Українських Карпатах, у масиві Полонинський Бескид. Розташована в межах Великоберезнянського району Закарпатської області, на схід від смт Великий Березний.

Висота 1017 м. Має видовжену форму завдовжки близько 10 км. Розташована на межі охоронної зони Ужанського Національного природного парку. Незважаючи на незначну висоту хребта, його вершина заростає високогірними травами, кущами чорниці та малини. Схили гори Явірник переважно покриті деревами буку та явора, в незначній мірі також зростають хвойні дерева. Північно-східний схил хребта на висотах вище 600—800 м над р. м. вкритий буковим пралісом, у якому дерева сягають висоти 40—45 м. Дослідні ділянки букового пралісу гори Явірник закладені ще в 1925 році визначним Чехословацьким ботаніком Алоїзом Златніком (чеськ. Alois Zlatník). Нині тут розташована пам'ятка природи «Гора Яворник»

 

Нагадаємо, на Ужгородщині на одній із важливих ділянок спостерігатимуться затори: відомо причину

Читайте на ГК:Феномен "Княгині" у світі й переполох на Березнянщині: закарпатський метеорит, за яким "гнався" Жуль Верн аж у Карпати
Читайте на ГК:“Обіцяв зробити з нього інваліда”: інцидент “із запахом” криміналу стався на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:2 000 доларів США хабаря за фіктивну інвалідність для уникнення призову – на Закарпатті судитимуть лікаря-члена ВЛК (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська