1. Головна
  2. >
  3. Культура

Габор Гомокі підтвердив свою колористику на виставці в Берегові (ФОТО)

169
Культура Новини Берегова

Голос Карпат уже повідомляв, що 30 червня у мистецькому залі Міхая Мункачі консульства Угорщини в Берегові відкриється персональна експозиція полотен закарпатського художника Габора Гомокі. Загалом митець виніс на суд шанувальників 21 роботу.

Захід розпочався яскравим виступом квартету дівчат “Резеда”, котрі не вперше виступають на таких зібраннях. Чарівні народні пісні додали шарму й задушевного настрою дійству.

Керівник дипломатичної установи Матяш Сіладі коротко ознайомив присутніх з життєвим та творчим шляхом винуватця торжества. Зокрема, він нагадав аудиторії, що Габор Гомокі народився 10 травня 1977 року в селі Пийтерфолво на Виноградівщині. Живописом захопився вже в 15-16 років. Успішно закінчив Ужгородський коледж мистецтв ім.А.Ерделі, де його наставниками були такі знані викладачі, як Марія Копанська, Надія Дідик, Василь Петрецкі, Ольга Лукач, Ірина Ерфан. Пропрацювавши рік у Пийтерфолвівській школі мистецтв, продовжив навчання у Львівській однойменній академії на кафедрі художньої кераміки, звідкіля, мабуть, і потяг до елементів цього жанру. Це підкреслив у вітальному слові й Матяш Сіладі.

“Окрім цього, митець комфортно використовує композиційну простоту, декоративність,- акцентував дипломат.- Все ж віддає перевагу реалістичному відтворенню навколишнього. Близькі йому до серця також імпресіонізм та експресіонізм.”

Улюблені теми художника – пейзажі Тиси, старі котеджі, вуличні сцени, натюрморти.

“Як на Закарпатті переплітаються різні нації, народності, етноси, так у творчості Габора Гомокі кружляють виразні стилі, кольори, фактури, даючи в підсумку відмінний кінцевй результат,”- акцентував у своєму виступі перший заступник голови обласної ради Андрій Шекета.

Щоб привітати митця з черговою творчою сходиною, на виставку заглянув знаний хореограф, уродженець Закарпаття, колишній директор Пийтерфолвівської школи мистецтв, а потім диригент Київського оперного театру, нині заслужений діяч культури Угорщини Лайош Пал.

“Я очолював навчальний заклад рівно 13 років,- поділився з присутніми знаний митець.- Як мені відомо, стільки ж керував ним і Габор Гомокі. Тепер він повністю віддає себе творчості та навчанню здібних учнів. А пори це ще й займається городництвом. Коли на все це вистачає часу?”

З притаманним йому гумором Лайош Пал розповів кілька притч на дану тему, чим розвеселив аудиторію, додавши ще кращого настрою.

Винуватець торжества щиро дякував присутнім за теплі слова, висловив вдячність консульству за надану можливість представити свої доробки.

“На таких заходах у нас, митців, відкривається душа, хочеться дарувати людям ще добротніші твори,”- був відвертим художник.

Про позатворчу діяльність живописця присутнім розповів настоятель реформаторської громади Пийтерфолви Янош Шереш. Виявляється, що Габор Гомокі очолює й дияконічну комісію спільноти, бере активну участь в духовному житті, волонтерському русі.

Прикрасили зібрання своює присутністю колишній Голова Верховного Суду Угорщини Золтан Ломніцкі, капітан футбольної команди угорського парламенту Золтан Мадяр та син відомого гравця “золотої збірної” країни Єне Бузанскі, які приїхали в Берегово на однойменний турнір батька останнього й знайшли час, аби відвідати виставку творів закарпатського митця.

Захід завершився зацікавленим переглядом представлених картин та виступом дівчат із “Резеди”.

Нагадаємо, У Берегові встановили меморіальну дошку угорській поетесі закарпатського походження.

Читайте також: