1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові встановили меморіальну дошку угорській поетесі закарпатського походження

30.06.2021 20:23 Суспільство

У парку «Будапешт» м. Берегова 24 червня урочисто відкрили іменну пам’ятну дошку угорській поетесі Ержебет Ошват, а також висадили кущ троянд.

У парку «Будапешт» м. Берегова 24 червня урочисто відкрили іменну пам’ятну дошку угорській поетесі Ержебет Ошват, а також висадили кущ троянд.

 Організатором події стало Закарпатське товариство трояндових дам. Ержебет Ошват, поетеса і письменниця, визначна постать в угорській дитячій літературі, є уродженкою Берегова.

Як наголосила під час заходу голова Закарпатського товариства трояндових дам Діанна Мезе, установленням меморіальної дошки й висадженням куща троянд організація прагне увічнити пам’ять Ержебет Ошват та прикрасити громадський простір міста. «Це також нагадуватиме мешканцям, що помирає лише той, кого забувають», – зазначила вона.

Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Матяш Сіладі, у свою чергу, повідомив, що поетеса Ержебет Ошват визнана та символічна постать в угорській дитячій літературі. «Її твори відомі на території всього Карпатського басейну. Творчість Ержебет Ошват назавжди залишиться національним надбанням. Ця видатна особистість безумовно заслуговує на те, щоб пам’ять про неї зберігалася в громадському просторі міста. Ініціатива увічнення імен знаних представників краю – надзвичайно гарна ідея. Закарпатське товариство трояндових дам виконує благородну місію», – зазначив дипломат.

Діанна Мезе також зачитала лист від онука поетеси, Томаша Шандора, котрий не зміг бути особисто присутнім на події. Він подякував за те, що на Закарпатті не забувають ім’я письменниці, яка завжди зберігала пам’ять про рідний край.

Про життєвий і творчий шлях Ержебет Ошват розповіла викладачка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Дора Монуш.

Меморіальну дошку відкрили Генеральний консул Матяш Сіладі та заступник міського голови Іштван Вінце під мелодії, які на тараґоті виконав Гергей Піріді.

(VE/Kárpátalja hetilap)

Нагадаємо, Сьогодні Всесвітній день соціальних мереж - поради кіберполіції.

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська