1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

«Все буде добре»: у Виноградові провів творчу зустріч Михайло Чухран (ФОТО)

09.06.2021 20:16 Культура 0

Відомий закарпатський поет, публіцист, гуморист сьогодні зустрівся з читачами у Виноградівській публічній бібліотеці.

Михайло Михайлович Чухран вже багато років пише твори різного жанру. Народився письменник у селі Королево, що на Виноградівщині. А потяг до книг, мабуть, має від мами, яка колись працювала бібліотекарем та привила своєму сину любов до читання. За ці роки чимало творів зібралося у Михайла. Він їх публікував і окремими своїми виданнями, і в русинських журналах і в соцмережах, і  записав аудіо книгу.

Сьогодні у Виноградівській публічній бібліотеці Михайло Михайлович провів творчу зустріч під назвою «Все буде добре». Автор сам зачитував короткі вірші та гуморески, чим піднімав настрій гостям. Деякі вірші читали гості з залу сестрички Білак, Тетяна Микита, Йолана Любка і Святослав Гал.

Розфарбували захід своїми виступами Антон Галас  авторською піснею «Чорна гора» та Марія Білак і Василь Січ з русинською в’язанкою пісень.

На питання ведучого даної зустрічі Юрія Продана про останні написані твори, Михайло Чухран розповів, що останнім часом, після спілкування із знайомим археологом, який проводив розкопки біля Королівського замку, почав писати ряд тематичних статей. Близько 20 своїх  історичних матеріалів Михайло Чухран опублікував в фейсбук мережу, які були поширені між читачами більш ніж 1000 разів.

Це такі твори, як «Кілька цікавих фактів з історії родини Переніїв», «Закарпатський цеоліт у Чорнобилі»,  «Історичні факти каплиці королівського замку Ньолаб», «Поява статуї Богородиці в Королеві» та багато інших.

Ведучий Юрій Продан згадав за довгорічну й плідну співпрацю з публічною бібліотекою, яка завжди щиро надавала можливість у проведенні в читальній залі презентацій книжок, журналів та творчих зустрічей.

Директор бібліотеки Катерина Вашкеба під час виступу привітала Михайла Чухрана й побажала ще довгих років радувати всіх своєю творчістю.

- Гумор – це лікарство. 10 хвилин сміху можуть замінити пів години спортивних тренувань, а якщо сміятись по 17 хвилин щодня, то можна продовжити собі життя на рік. Отже, за сьогодні ми всі продовжили собі життя щонайменше на рік, - каже Катерина Вашкеба.

Наприкінці заходу Александер Хуст (русинський письменник) відмітив важливість русинської мови та побажав Михайлу Чухрану й надалі популяризувати свій здобуток як у нашій державі, так і за кордоном.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Виноградові пройшов фінал VII районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості.