1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"Ніч у музеї": Що показували відвідувачам у нічному Ужгородському замку (ВІДЕО)

16.05.2021 20:58 0 Культура

Відвідувачам показали руку єгипетської мумії, а також влаштували екскурсію із факелом.

Майже 10 тисяч людей прийшли на "Ніч у музеї" до Ужгородського замку 15 травня. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора Михайло Делеган. Там влаштували програму до Міжнародного Дня музеїв. О 21 годині почалася вечірня програма. Відвідувачам показали руку єгипетської мумії, а також влаштували екскурсію із факелом. Завершилася програма фаєр-шоу.

О 21 годині вечора починали збиратися люди на "Ніч у музеї" в Ужгородському замку. У внутрішньому дворику повідомляли: їх очікує єгипетський артефакт.

Руку мумії презентує завідувачка сектору археології Ольга Шумовська. Каже: привіз її з Єгипту викладач колишньої гімназії. Зберігали її в Ужгороді та Мукачеві. І майже півтора століття вона була у музейних фондах.

Муміфіковану кисть руки, а також кам’яні фігурки (за словами Ольги Шумовської, це слуги мумії, які мали її охороняти) відвідувачі могли побачити три години. Далі їх знову передали на зберігання до фондосховищ.

Близько 10-ї вечора почалася нічна екскурсія замком із факелом.

Під час "Ночі в музеї" Ужгородський замок відвідали близько 10 000 людей, — каже керівник Михайло Делеган. За його словами, відвідувачів попереджали про дотримання правил карантину.

"Ніч у музеї" тривала до 23 години. За словами Михайла Делегана, відвідувачам уперше показали постановку легенди "У пошуках Білої Діви". Також на стінах музею глядачі могли побачити портрети оживших героїв, які колись керували замком. Відтворили їх за допомогою технологій штучного інтелекту. Каже: це збільшило і кількість відвідувачів на сайті Закарпатського краєзнавчого музею. За півтора місяці туди зайшли понад 100 000 людей, тоді як 10 років тому на сайті було до 15 відвідувань на рік.

Нагадаємо: У списку Праведників народів світу за порятунок євреїв від Голокосту є понад 30 закарпатців (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Не вийшло пройти непоміченими: на Закарпатті затримали групу чоловіків поблизу кордону (ФОТО)
Читайте на ГК:Посилення мобілізації в Україні: відомо, кому не загрожуватиме призов за новим законом
Читайте на ГК:Карантин продовжується: в школах Ужгорода, на час епідемії, впроваджують "дистанційку" (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська