1. Головна
  2. >
  3. Культура

Невідома Тячівщина: в мережі опублікували фото початку минулого століття (ФОТО)

496
Культура Новини Тячева

Невідома Тячівщина: в мережі опублікували фото початку минулого століття (ФОТО)

Раритетними світлинами поділився у мережі Фейсбук користувач Mykhailo Markovych.

До вашої уваги текст допису мовою оригіналу:

Ось вона, справжня атмосфера давньої Тячівщини, що живе в цих унікальних світлинах, які переносять нас на століття тому, в старий закарпатський Мараморош.

Завдяки фотографам, які мандрували загубленими в горах селами Тересвянської долини, бачимо, як жили австрійські переселенці в селах Усть Чорна й Німецька Мокра, бачимо навіть інтер’єр їхньої кухні й посуд, з якого вони їли, як одягались, і як працювали.

Бачимо життя колоритних євреїв, які торгують в магазинчиках, працюють фермерами, їдуть на конях чи просто йдуть вулицею засніженого села… Бачимо румунських ґаздів, що музикою, оригінальним одягом і танцем доповнюють мозаїку багатонаціональності регіону.

А мова! Тільки уявити цю поліфонію розмов на вулицях! А архітектура! Навіть зараз вражають ці стрімкі стріхи напівкурних хат, вкриті драницями, та гострі шпилі дерев’яних готичних церков, що «ловлять» зв’язок з небом. Це ж саме з Тячівщини збереглась найдавніша церква Закарпаття, щоправда вивезена до Румунії…На одних світлинах бачимо глибочезне провалля соляної шахти «Куніґунда» в Солотвині, що дивувало багатьох фотографів.

На іншій – давній поховальний обряд у селі Бедевля, де навколо покійного, що лежить у деревищу на санях, обнялись багато малих дітей… Вражає простота і аскетизм життя на цих світлинах. Захоплює життя українців, угорців, чехів, німців, євреїв, ромів…, які вміли (і вміють!) у цій нелегкості жити пліч-о-пліч, навчаючись один в одного, переймаючи ремесла, традиції, гастрономію, музику й пісні…

Так і хочеться, заради експерименту, побути поряд з цими людьми на фотографіях, у цій карпатській ідилії, почути їхню мову, послухати про надії на майбутнє, піти на полювання з чеським майором Вітачком на ведмедя в ліси довкола Плішки, побувати в його мисливському будиночку, перекинувшись одним-другим слівцем, побачити поки що спокійне життя людей, яке для багатьох в середині ХХ століття зміниться до невпізнанності…

Саме так «подорожувати у часі» нам дає змогу уява й старі атмосферні світлини. Тож запрошую! Слідкуйте за рубрикою #архівнефотовідмарковича. Далі буде, - йдеться в повідомленні.

 

Ось вона, справжня атмосфера давньої Тячівщини, що живе в цих унікальних світлинах, які переносять нас на століття тому,...

Опубликовано Mykhailo Markovych Четверг, 11 февраля 2021 г.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber