1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

У Хорватії розпочала роботу проукраїнська влада

38

Зі 141 присутнього депутата 79 проголосували за уряд, 61 – проти, один утримався.

У Хорватії розпочала роботу проукраїнська влада

Напередодні Парламент Хорватії затвердив уряд на чолі з проєвропейським та проукраїнським прем'єр-міністром Андреєм Пленковичем, який заступає на посаду на третій термін.

Про це пишуть Reuters, "ЄП".

Як зазначили у виданні, керівна партія HDZ – Хорватський демократичний союз – сформувала коаліцію з ультраправим рухом "Батьківщина" (DF).

Зі 141 присутнього депутата 79 проголосували за уряд, 61 – проти, один утримався. В уряді, що складається з 18 членів, "Батьківщина" матиме трьох міністрів. Антиіммігрантська партія DF проводила виборчу кампанію: пропагуючи захист традиційних сімейних цінностей, виступаючи проти того, щоб дозволити сербській меншині приєднатися до майбутньої коаліції. Згідно з коаліційною угодою між двома партіями, HDZ збереже своїх міністрів внутрішніх справ і культури.

За прогнозом аналітиків, це означає, що політика у сферах міграції й прав меншин не зміниться. DF, яка вперше увійшла до уряду, очолить міністерство сільського господарства, нове міністерство демографії та частину міністерства економіки, яке було розділене на два відомства. HDZ зберіг міністрів з попереднього уряду, привівши лише одне нове обличчя.

Відтак у Хорватії щонайменше до президентських виборів, що мають пройти наприкінці 2024 року, збережеться дружній до України уряд у той час, як президент залишається проросійським.

Дострокові вибори у Хорватії, на яких перемогу здобула партія прем'єра Пленковича, стали наслідком масштабних протестів через звинувачення HDZ в корупції. Урядовий HDZ отримав 61 місце у 151-місному парламенті. На попередніх виборах 2020 року партія, що останнім часом зіткнулась зі звинуваченнями в корупції, отримала 66 місць. Коаліція на чолі з опозиційною Соціал-демократичною партією, чиїм неформальним лідером є проросійський президент Зоран Міланович, посіла друге місце з 42 мандатами. Лідер партії Педжа Грбін визнав, що результати виявились не такими, яких бажала політсила, але сказав, що вони "показали, що… люди хочуть змін".

Читайте також: Виноградівщина годує усі райони: в яку суму влетить урожай молодої картоплі на закарпатських базарах й по чому ягода?          

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber