1. Новини Закарпаття
  2. >

“Мали б боронити свою державу, а перебувають в Чехії”: Уряд ЧР розробляє закон щодо перебування українських біженців

13.02.2024 21:47 Без кордонів Актуально

Що робитимуть з українцями, коли закінчиться тимчасовий захист?

Що робитимуть з українцями, коли закінчиться тимчасовий захист?

Уряд Чехії розробляє закон щодо перебування українських біженців в країні після 2025 року. Про це під час дебатів «без цензури» в місті Мост повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, пише інтернет-портал Gromada.cz.

Один з учасників дебатів задав голові МВС питання щодо українських чоловіків, які мали б боронити свою державу, а натомість перебувають в Чехії.

Віт Ракушан відповів, що серед тих, хто отримав тимчасовий захист, 65% – це жінки.

За словами міністра, поки що Чехія не розділятиме біженців на тих, хто може тут залишитися, а хто ні. Українцям з тимчасовим захистом в цьому році продовжать візи.

Втім зараз уряд розробляє закон, який регулюватиме, хто зможе залишитися в Чехії після 2025 року. Будуть певні критерії для прийняття рішення. Які саме – Віт Ракушан не сказав.

Проте він зазначив, що 122 тис. українців в Чехії працюють легально і платять мільярди податків. І, звісно, для країни було б вигідно, щоб вони залишилися.

«В кінці цього тимчасового захисту ми хотіли б мати закон, який дозволить нам регулювати, кого залишити в Чехії, а кого ні», – сказав Віт Ракушан.

Голова МВС зазначив, що міністр внутрішніх справ України наразі просить взагалі не приймати чоловіків, аби вони залишалися боронити країну. Але Чехія не вважає правильним, наприклад, забороняти перебування в країні тим, хто вже демобілізувався і хоче приїхати до своїх родин.

Послухати, що сказав Віт Ракушан на вишевказану тему, можна на 45-й хвилині, після питання чоловіка з татуюванням на обличчі:

Читайте також: Між собою розмовляли російською: двох жінок прийняли за українок та висадили з автобусу (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!