1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Навіть Закарпаття: лідер румунської партії АСР хоче анексувати частину території України, — News Week

386

У Румунії, яка нещодавно відмовилась від участі у Євробачені-2024, хочуть анексії деяких західних українських територій.

Навіть Закарпаття: лідер румунської партії АСР хоче анексувати частину території України, — News Week

Заради цього країна навіть готова вийти з НАТО, який вважає одним з учасників протистояння двох світових "імперій".

Таку заяву зробив лідер румунської партії Альянс за союз румунів (AUR) Клаудіу Тирзіу. Про це повідомляє видання Telegraf, пише News Telegraf.

"Ми не будемо по-справжньому суверенними доти, доки не реінтегруємо румунську державу в її природних кордонах. Південна Бессарабія, Північна Буковина, Земля Герца (територія у складі Чернівецької області — ред.), Закарпаття — все, що було і є частиною румунської нації, має повернутися до меж кордонів однієї й тієї ж держави", — заявив Тирзіу.

Пропозиція румунського політика повʼязана з тим, що його країна хоче повернути сталі відносини з Росією.

"Я вважаю, що є необхідність розморозити відносини між Румунією та Росією, я визнаю необхідність хорошої співпраці між Румунією та Росією, я готовий це підтримати, але лише після того, як Росія доведе, що вона також хоче всього цього", — сказав він.

Раніше, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, політик вже заявляв, що підтримує Росію.

"Ми (політики партії — ред.) розчавлені між "двома імперіями", які порушують наш "суверенітет". З цього приводу ми знаходимо, що офіційна позиція AUR полягає в тому, що НАТО, військовий альянс, для приєднання до якого Румунія доклала величезних зусиль – саме для того, щоб захистити нас від росіян, які вже вторглися до нас 12 разів – є лише однією з тих "імперій", з яким "нам доводиться мати справу", щоб забрати шматки України", — сказав Клаудіу Тирзіу.

Читайте також: Між собою розмовляли російською: двох жінок прийняли за українок та висадили з автобусу (ВІДЕО)

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber