1. Новини Закарпаття
  2. >

Усюди затори, нічого не ясно: угорська поліція перенаправляє українські вантажівки у бік Румунії

04.12.2023 16:45 Без кордонів Актуально

В Угорщині фіксується збільшення вантажівок на в'їзд в Україну.

В Угорщині фіксується збільшення вантажівок на в'їзд в Україну.

  Через польську блокаду – до якої тепер долучилися й словацькі перевізники та заблокували єдиний українсько-словацький перехід, яким також можуть проїхати вантажівки – затори вже відчуваються і в нашій країні. Як наслідок, далекобійники, які прямують в Україну, намагаються дістатися до місця призначення через Угорщину.

  У зв’язку зі збільшеним транзитним рухом на прикордонному переході в Загоні (КПП "Загонь-Чоп") слід очікувати перенаправлення вантажівок в кількох місцях, - повідомляє сайт полції Угорщини police.hu.Останніми днями на прикордонних переходах надзвичайно зріс вихідний транзитний потік, і вантажівки, які прямують в Україну, стоять у кілометрових чергах на автошляху №4 в Угорщині. Тому "з метою пом’якшення ситуації, яка створює загрозу безпеці дорожнього руху" поліція області Саболч-Сатмар-Берег почали перенаправлятимуть вантажівки на інші траси. Зокрема біля Кішварди, з головної дороги № 4 на другорядну дорогу 4145.Ті вантажівки, які прямують до кордону з Україною з боку автомагістралі M3, будуть спрямовуватися до пункту пропуску "Ченґершіма-Петеа", тобто до кордону з Румунією, аби зменшити навантаження на пункт пропуску "Загонь".

  Відповідно збільшується кількість вантажівок, які з’являються у напрямку в’їзду в країну на митниці Петеа, а потім у напрямку виїзду з Румунії на митниці "Халмеу-Дякове". Зокрема на пункті пропуску Халмеу час очікування займає до 9 годин. На відрізку прикордонної траси наразі очікують понад 200 вантажівок, що розтягнулися на 4 кілометра.

"Причиною інтенсивного трафіку є велика кількість українських вантажних перевізників, які приїжджають з Польщі та Словаччини, внаслідок зміни маршруту в Україну на ділянці Угорщина-Румунія-Україна. Окрім цієї зміни маршруту, мова також йде про більш інтенсивний рух напередодні зимових свят, а також перекриття окремих ділянок доріг через негоду за останні дні", - повідомляє прикордонна поліція Марамуреш.

Читайте також: Українці підписали петицію про мобілізацію нардепів і чиновників: всі чекають на відповідь Зеленського 

Мова про мільярди гривень: Закарпатська митниця – лідер серед митниць України