1. Головна
  2. >
  3. Влада

Українці підписали петицію про мобілізацію нардепів і чиновників: всі чекають на відповідь Зеленського

406
Влада Україна

Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників.

Українці підписали петицію про мобілізацію нардепів і чиновників: всі чекають на відповідь Зеленського

Президент Володимир Зеленський найближчим часом має розглянути петицію, в якій йдеться про мобілізацію народних депутатів і чиновників. Ця петиція набрала необхідну кількість голосів і тепер має бути розглянута президентом.  

Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників - today.uaАвтором петиції є опальний нардеп Олександр Дубінський, якого підозрюють у держзраді, і який нині перебуває в СІЗО.

Втім, статті, які йому інкримінують, не мають ніякого стосунку до петиції, яку він ще 5 вересня опублікував на сайті. У вівторок, 5 грудня, збігає строк підписання, цього електронного документу. Але вже зараз очевидно, що президент мусить на нього відреагувати і дати конструктивну відповідь. Адже пропозиція щодо мобілізації нардепів та чиновників отримала в українців жвавий відгук, і вони активно підписались під петицією. Таким чином, вона ще завчасно набрала необхідні 25 тисяч голосів.

У петиції, зокрема, йдеться про те, що захист батьківщини є почесним обов'язком кожного військовозобов'язаного чоловіка. Однак народні депутати і чиновники різних рівнів, на відміну  від переважної решти громадян, мають бронь від мобілізації. І це порушує принципи справедливості та рівності усіх перед законом.

Водночас, у Верховній Раді "лежать під сукном" два закони, ухвалення яких могло би ліквідувати ці законодавчі прогалини в царині мобілізації.

"У засобах масової інформації неодноразово повідомляють про нестачу військовозобов’язаних для ротацій та поновлення Збройних сил України. Мобілізація народних депутатів і державних службовців різних рівнів допоможе вирівняти умови для всіх громадян і сприятиме перемозі над державою-терористом", - йдеться у петиції.

Президент зобов'яже Верховну Раду вирішити питання з мобілізацією народних депутатів і чиновників

Зважаючи на те, що депутати не квапляться розглядати ці законопроекти, автор петиції звертається до президента та просить його скористатись своїм правом та визначити ці законопроекти як першочергові для розгляду в парламенті.

"Звертаємось до Президента України з проханням скористатися Вашими повноваженнями, передбаченими статтею 93 Конституції України, і визначити, як невідкладні проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації народних депутатів України) № 9647 від 24.08.2023 та проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації громадян України) № 9649 від 24.08.2023, що сприятиме їх позачерговому та оперативному розгляду у Верховній Раді України", - йдеться у зверненні.

Читайте також: Чоловіка забрали до ТЦК з магазину, а потім судили: які дивні речі фіксують в мобілізації на Закарпатті? 

Панікувати чи ні?: відомо чи справді Закарпаття та Львівщина посилюють мобілізацію  

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber