1. Новини Закарпаття
  2. >

Термін виконання обмежений: США надасть військову допомогу в обмін на підвищення тарифів на комуналку

26.09.2023 21:06 Без кордонів ВАЖЛИВО

Білий дім відправив Кабміну та Офісу Президента лист із переліком реформ, які повинна провести Україна для продовження надання їй допомоги.

Білий дім відправив Кабміну та Офісу Президента лист із переліком реформ, які повинна провести Україна для продовження надання їй допомоги.

США та інші стратегічні партнери України будуть готові й надалі надавати військову допомогу нашій країні, однак лише при тому, що Україна виконає низку висунутих ними умов. Одна із них — підвищення тарифів на комуналку, пише "Хвиля".

Перелік цих умов міститься в листі, надісланому заступником радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майком Пайлом членам Координаційної платформи донорів.

При цьому, як стало відомо, копії цього листа Білий дім надіслав Офісу президента України та прем'єр-міністру Денису Шмигалю.

У цьому листі міститься список реформ, які мають бути проведені у системі держуправління компаніями, а також у системі правосуддя та функціонування антикорупційних органів.

У принципі, список цих реформ давно у всіх на слуху, ними регулярно хизуються у своїх звітах державні чиновники високого рангу. Однак на практиці це виглядає як товчіння води у ступі. У тому чи іншому вигляді всі ці реформи містяться, як у списку умов вступу України до ЄС, так і в списку, який має бути реалізований для членства в НАТО. Крім того, вони також присутні у списку умов МВФ, з яким наша влада регулярно домовляється про чергові кредити.

Всі ці реформи, які містяться в листі Білого дому, мають конкретні терміни щодо пріоритетності їхнього впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.

Зокрема, першочерговими визнано вимоги щодо реформування антикорупційних органів – САП, НАБУ, НАЗК, а також поновлення е-декларування для всіх держслужбовців. Термін виконання цих вимог – найкоротший: від 0 до 3 місяців.

Серед тих вимог, що найбільш доступні пересічним громадянам і можуть ущемити їхні інтереси – лібералізація тарифів на енергоресурси. Тобто фактично – вільне ціноутворення на ринку електроенергії та газу. Для всіх, у тому числі й для населення.

"Вжити заходів щодо подальшої лібералізації цін на газ та електроенергію, а також підготуватися до розвитку "зеленої" енергетики та інтеграції енергосистеми між Україною та ЄС. Супроводжувати процес лібералізації механізмами соціального захисту для пом'якшення впливу на найбідніші верстви населення", - йдеться у листі.

Для більшого розуміння: ринкові ціни на електроенергію і газ зараз приблизно втричі вищі за ті, що платить населення. А "зелена" енергетика за фактом ще дорожча. І якщо ми зробимо на ній акцент, то тарифи стануть іще вищими.

На виконання цієї умови нам відвели 1 рік.

Повний переклад листа ТУТ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні запроваджують нову систему індексації пенсій.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Читайте на ГК:Прийдуть дощі та похолодання: які області України накриє негода
Читайте на ГК:Прикордонники виявили незвичайну знахідку у двох водіїв: деталі подій (ФОТО)