1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії стартує реєстрація житла для українських біженців: що відомо

14.04.2023 09:44 Без кордонів Актуально

З 1 липня субсидія від держави на проживання біженців надаватиметься лише людям у зареєстрованих квартирах.

З 1 липня субсидія від держави на проживання біженців надаватиметься лише людям у зареєстрованих квартирах.

 Чехії розпочинається реєстрація житла для біженців, пише сайт Українці в Європі.

Чеськими державними органами розпочинається реєстрація квартир, призначених для українських біженців. Власники можуть зареєструвати їх з 12 квітня.

Громадян України з тимчасовим захистом дана реєстрація безпосередньо не стосується, її проводять лише власники житла чи ними уповноважені особи чи організації.

Також з липня припиняються внески на солідарні домогосподарства людям, які повністю безкоштовно або лише за оплату комунальних послуг приймаючим біженців. Продовження терміну виплат внесків поки що не передбачається.

З липня також зміниться житлова підтримка для біженців. Тепер вони отримуватимуть кошти на покриття витрат у вигляді гуманітарної грошової допомоги. Суми франшиз визначаються ухвалою уряду. Підтримка має йти на квартири, які пропонують їхні власники для людей із тимчасовим захистом. Через п'ять місяців кризового проживання біженців у гуртожитках, школах-інтернатах, пансіонатах чи готелях держава перестане платити власникам та операторам таких закладів за ці послуги.

Якщо біженці не почнуть платити самостійно, їм доведеться шукати інше житло.

До слова, це не стосується лише осіб віком від 65

Чеськими державними органами розпочинається реєстрація квартир, призначених для українських біженців. Власники можуть зареєструвати їх з 12 квітня. З 1 липня субсидія від держави на проживання біженців надаватиметься лише людям у зареєстрованих квартирах. Громадян України з тимчасовим захистом дана реєстрація безпосередньо не стосується, її проводять лише власники житла чи ними уповноважені особи чи організацій. 

 

Нагадаємо, Декретна відпустка по-новому: що варто знати майбутнім батькам
Надбавка по догляду за дитиною:в Раді пропонують збільшити один із видів соціальних виплат
Чи можна пекти паски у Страсну п'ятницю? Прикмети та заборони на 14 квітня