1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Декретна відпустка по-новому: що варто знати майбутнім батькам

207

В Україні змінять правила надання декретної відпустки. Законопроєкт, окрім іншого, передбачає введення в наше законодавство поняття "одинока мати" та "одинокий батько"

Декретна відпустка по-новому: що варто знати майбутнім батькам

Про це пише znaj.ua

Комітет з  питань молоді та спорту підтримав законопроєкт №9018, у якому йдеться про надання обом батькам однакових прав на відпочинок для догляду за дитиною.

Відповідне рішення 7 квітня прийняв Комітет з питань молоді та спорту, підтримавши законопроєкт про зміни у сфері соціальних відпусток.

Законопроєкт передбачає введення в наше законодавство поняття "одинока мати" та "одинокий батько". А ще пропонує наступні зміни:

  • забезпечити надання за бажанням матері або батька дитини відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

Батько і мати зможуть одночасно скористатись такою відпусткою, але на термін не більш як чотири місяці із загального 3-річного терміну;

  • збільшити термін відпустки без збереження заробітної плати, що надається на підставі медичного висновку про необхідність дитини в домашньому догляді до досягнення нею 8-річного віку;
  • забезпечити право на надання додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, кожному з батьків (згідно з чинним законодавством така відпустка надається лише одному з батьків).

За словами представників влади, цей законопроєкт погодили, оскільки його реалізація підтримає родини із дітьми та формуватиме відповідальне батьківство.

 

До слова, розмір декретних виплат у 2023 році

Виплати декретних не можуть бути меншими за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати. Для жінок що працюють розмір декретних стартує від 6 700 грн на місяць до 100 500 грн на місяць.

Для працездатних осіб, які не працюють, у розрахунку на місяць становить 2 589 грн. Відповідно розмір декретних для таких осіб становить 647 грн на місяць.

 

Нагадаємо, Надбавка по догляду за дитиною:в Раді пропонують збільшити один із видів соціальних виплат

Чи можна пекти паски у Страсну п'ятницю? Прикмети та заборони на 14 квітня

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber