У понеділок, 17 жовтня, у Люксембурзі відбулася зустріч очільників МЗС країн-членів Євросоюзу.
Під час цієї зустрічі провели голосування з питання про створення тренувальної місії ЄС для українських військових – лише Угорщина не підтримала цю ініціативу. Про це пише The Budapest Times.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що таке рішення ЄС нібито загрожує ескалацією війни, зазначивши, що у конфлікт може бути втягнена Центральна Європа.
Позиція Будапешта, який не захотів брати участь у витратах на цю місію, не завадила ухваленню пропозиції, передає obozrevatel.
"Все, що веде до ескалації, – це не те, що ми вважаємо гарною ідеєю", – сказав Сійярто.
Він додав, що питання проходу через Угорщину військ та вантажів, пов'язаних із навчальною місією ЄС для українців, завжди вирішуватимуть індивідуально.
Водночас, як інформує видання, політик зазначив, що на зустрічі міністрів ніхто не вживав слова "мир", атмосфера навпаки була "досить бойовою". На думку дипломата, акцент варто робити саме на необхідності миру, а не використовувати "ескалаційну риторику".
Він підкреслив, що Угорщина "вносить десятки мільйонів євро в Європейську рамкову програму миру". Проте цього, на думку деяких європейських політиків, недостатньо для допомоги Україні, обурився міністр.
Окрім того, Сіярто вкотре висловився проти запровадження санкцій, наполягаючи на тому, що ці обмежувальні заходи нібито не призвели до швидкого закінчення війни, проте спровокували економічні труднощі в Європі.
"На жаль, було багато розмов про санкції. Деякі лідери не хочуть визнавати факти", – сказав він.
Варто зауважити, що 17 жовтня у ЄС погодили місію з надання військової допомоги для навчання українських військовослужбовців у низці європейських держав. Планується, що навчання пройдуть 15 тисяч українських військовослужбовців упродовж двох років.
Також Угорщина стала центром прийому біженців, число яких перевищило 700 тисяч. Кожен третій угорець надав допомогу українцям.
Водночас раніше, президентка Угорщини Каталін Новак наголосила, що Угорщина засуджує путінську агресію, прагне миру та підтримує прискорений вступ України до ЄС.