1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Румунія збудує на Закарпатті міст через Тису /ФОТО

13.07.2022 08:28 Без кордонів

Новий міст з’єднає українське місто Біла Церква та румунське – Сігету-Мармацієй

Новий міст з’єднає українське місто Біла Церква та румунське – Сігету-Мармацієй

Як повідомляє Build Portal.,Румунія вирішила побудувати новий міст до України через річку Тису. Йдеться про міст між українським містом Біла Церква (Закарпатська область) та румунським – Сігету-Мармацієй. За тиждень повномасштабного російського вторгнення близько 42 тисячі людей перейшли кордон Румунії у сусідньому повіті Сучава. За поточними оцінками ООН, загалом близько 790 тисяч осіб перетнули українсько-румунський кордон. 20,4 тисячі українців отримали тимчасовий захист в Румунії.

Ситуація, однак, виявила проблему – прикордонна інфраструктура між двома країнами в деяких місцях недостатньо розвинена. Однією з причин є те, що Румунія та Україна не є великими торговими партнерами.

Раніше рух між двома країнами здійснювався дерев’яним мостом у прикордонному місті Сігету-Мармацієй, побудованому в 2000 році. Новий міст складатиметься з двох паралельних 260-метрових споруд, з двома смугами руху в кожному напрямку. Вартість проєкту складе близько 30 млн євро. Міст планують побудувати за два роки.

2020 року Україна і Румунія домовилися відкрити прикордонний пункт пропуску Біла Церква-Сігету-Мармацієй. Затверджена угода передбачає, що кожна сторона зі свого боку побудує власну дорожньо-транспортну інфраструктуру, а міст через Тису будуватиме Румунія. У Солотвинській селищній раді уточнили, що мостовий перехід через Тису будуватимуть за кошти ЄС та Румунії.

На фото дерев’яний міст через Тису.

Нагадаємо, На Виноградівщині відбувся українсько-угорський мистецький табір (ВІДЕО).