1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

США розривають багаторічну угоду з Угорщиною щодо уникнення подвійного оподаткування

0 Без кордонів Угорщина

США мають намір розірвати угоду про уникнення подвійного оподаткування з Угорщиною, яка діяла з 1979 року

США розривають багаторічну угоду з Угорщиною щодо уникнення подвійного оподаткування

Міністерство фінансів США у п’ятницю повідомило про намір розірвати угоду з Угорщиною про уникнення подвійного оподаткування, що діяла з 1979 року, через рішення Будапешта заблокувати реформу корпоративного податку в ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Як пояснив представник американського відомства, оскільки Угорщина знизила ставку за корпоративним податком до 9%, що в понад два рази менше за американську (21%), переваги угоди є односторонніми й більше не відповідають інтересам США.

"Угорщина поглибила тривале занепокоєння США щодо угоди 1979 року, заблокувавши Директиву ЄС про запровадження глобального мінімального податку. Якби Угорщина ухвалила його, то угода була б менш односторонньою", – підкреслив чиновник.

Термін дїї американсько-угорської угоди про уникнення подвійного оподаткування має завершитися через шість місяців після надсилання офіційного повідомлення про розірвання угоди угорській владі.

У середині червня Угорщина не підтримала реформу корпоративного оподаткування у ЄС, яка передбачала встановлення мінімального корпоративного податку у розмірі 15% для великих транснаціональних корпорацій, та фактично перешкодила укладенню угоди на рівні Євросоюзу.

Раніше Угорщина висловила заперечення проти запровадження глобального мінімального податку в ЄС, заявивши, що може підтримати лише пропозицію, яка не ставить у невигідне становище фірми, які працюють в країні.

Крім того, Будапешт вказав на необхідність оцінити ризики для конкурентоспроможності через російсько-українську війну.

Сдід нагадати, у перші дні повномасштабної війни в Україні, розпочатої РФ, Віктор Орбан заявив, що Будапешт разом із союзниками по НАТО засуджує російську агресію. Голова МЗС Петер Сійярто підтвердив, що його держава послідовно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

Не зважаючи на збереження Угорщиною нейтральної позиції щодо російського вторгненя в Україну й відмову постачати зброю ЗСУ, країна продовжує підтримувати українських біженців наданням гуманітарної допомоги.

Відзначимо, що  Угорщина від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну допомагає біженцям, які тікали від обстрілів до інших регіонів.  Зокрема, значну гуманітарну допомогу від Угорського уряду отримують наразі біженці, яких прихистили на Закарпатті. Переселенцям у регіоні також допомагають Угорські благодійні організації.

Українським дітям-переселенцям допомагає Угорський ФК “Ференцварош”. Легендарний клуб, яким кілька років керував Сергій Ребров і привів його до чемпіонства, опікується зараз майже 100 підлітками від 13 років, які вимушені були із-за війни покинути свої домівки.

Також Угорщина продовжує фінансово підтримувати постраждалих від війни в Україні закарпатських угорців. Зокрема, йдеться  про пакет соціальних програм, що діє з 2015 року і включає надання щорічної надбавки до заробітної плати. За словами Яноша Арпада Потапі, цьогоріч програма буде оголошена з бюджетом 2 362 820 000 форинтів (більше 186 млн гривень та близько 6 мільйонів євро).

На фінансову підтримку можуть претендувати вчителі угорської мови, медичні працівники, працівники соціальної та культурної сфери, журналісти, актори та представники інших верств, а також часть коштів надається на забезпечення харчування для дітей.

Нагадаємо, "Наше спільне питання - якнайшвидший мир в Україні": Уряд Угорщини продовжує всебічно допомагати біженцям на Закарпатті

Читайте також: